Újragombolja a titkosított levelezést a Google
A Google egy új biztonsági funkcióval bővíti a vállalati szintű levelezési szolgáltatását.
A Google az üzleti felhasználók számára már eddig is biztosította annak lehetőségét, hogy S/MIME (Secure/Multipurpose Internet Mail Extensions) alapokon titkosított levelezést folytassanak. Ez a megoldás azonban sok esetben igen komplexé tud válni, különösen a tanúsítványok kezelése miatt.
A Google is érzi, hogy a titkosított levelezés terén még van hová fejlődni, ezért egy újabb védelmi megoldással rukkolt elő. Az E2EE (end-to-end encryption) modell alapú megközelítés lényege, hogy ahhoz nem kell sem az IT-üzemeltetésnek, sem a felhasználóknak bonyodalmakba keveredniük, mivel tulajdonképpen minden titkosítással kapcsolatos feladatot átvállal a Google. A felhasználónak csak azt kell meghatároznia, hogy titkosítással küldi-e el a levelet.
Az új lehetőség egyelőre béta verzióban vált elérhetővé, és kezdetben csak a szervezeteken belüli levelezés során vethető be. Ugyanakkor a Google ígérete szerint néhány hét múlva már minden Gmail fiókba küldhetők lesznek védett e-mailek. Az év során pedig a Google platformján kívüli címzettek is bevonhatók lesznek ebbe a körbe.
A Google jelezte, hogy az újdonság révén titkosított levelek a webes Gmailen automatikusan dekódolásra kerülnek. A Gmail app, illetve majd az egyéb levelezők esetében pedig a címzett egy linket kap, amelyet megnyitva egy korlátozott Gmail felületen tekintheti meg a küldeményt (tulajdonképpen vendég Google Workspace felhasználóként).
-
A OpenVPN Server sérülékenysége szolgáltatásmegtagadási támadásokat idézhet elő.
-
A Next.js kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.
-
A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.
-
A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.
-
A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.
-
A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.
-
A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.
-
Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat