Ingyenes VPN-nel bővült a Vivaldi böngésző
A Vivaldi webböngésző szerves részévé vált a Proton VPN szolgáltatás, amely ingyenesen és egyszerűen hadra fogható.
A Vivaldi fejlesztői az utóbbi időben többek között azon dolgoztak, hogy a webböngésző adatvédelmi képességeit bővítsék. Kézenfekvő megoldás volt egy VPN-funkció kialakítása, amelyet azonban nem kezdtek nulláról fejleszteni, és kiépíteni az ehhez szükséges háttérinfrastruktúrát, hanem egy már meglévő és bizonyított technológia mellett tették le a voksukat. Ez a Proton VPN lett.
"Azért választottuk a Proton AG-t partnerünknek, mert egy nonprofit, svájci szervezetről van szó, amely politikailag független és időről időre bizonyít" - vélekedett a Vivaldi.
A Proton VPN szolgáltatás integrálásával egyszerűbbé vált a VPN-alapú webböngészés a Vivaldi esetében is. Ehhez nincs másra szükség, mint egy ingyenes Vivaldi fiók regisztrációra, amely aztán a Proton VPN esetében is használható. A VPN-alapú kommunikáció engedélyezése során alapesetben a legközelebbi VPN-kiszolgálóhoz kapcsolódik a webböngésző.
Jó hír, hogy a szolgáltatás ingyenes, és nincs rajta sem adatmennyiségi, sem időkorlát. Ugyanakkor a világszerte elérhető kiszolgálók közötti választás korlátozott, és az adatátviteli sebességben is vannak megkötések. Ha valaki ezektől a kötöttségektől meg akar szabadulni, akkor válthat fizetős csomagra.
A Vivaldi hangsúlyozta, hogy a Proton VPN által biztosított védelem kizárólag a webböngészőből indított hálózati kérések esetén biztosított, a webböngészőn kívüli egyéb alkalmazások adatforgalmát ez a megoldás nem teszi biztonságosabbá. Amennyiben erre is szükség lenne, akkor a Proton VPN fizetős csomagjainak keretében elérhető alkalmazások telepítésével lehet a védelmet kiterjeszteni a teljes számítógépre vagy akár mobil készülékekre.
-
A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.
-
A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.
-
A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.
-
A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.
-
A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.
-
Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.
-
A Splunk Enterprise-hoz öt biztonsági javítás érkezett.
-
Hét patch jelent meg a GitLab alkalmazásokhoz.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat