Jelszavak helyett jelmondatok
A Kingston Digital a jelszó világnap alkalmából a jelmondatok használatának fontosságát hangsúlyozta.
A kis- és nagybetűkből, számokból és a speciális karakterekből álló, komplex jelszavak nem kevés frusztrációt okoznak a felhasználóknak. Ezen a helyzeten számos módon lehet segíteni. Egyrészt a manapság terjedőben lévő jelszómentes hitelesítési technológiák alkalmazása jöhet szóba, de ezek elérhetősége egyelőre még korlátozott. Jó hír viszont, hogy a Google éppen a napokban jelentette be, hogy az azonosítókulcs (passkey) alapú, jelszómentes hitelesítést élesítette a Google fiókok esetében.
Amennyiben nincs lehetőség a jelszómentességre, akkor jelszavak helyett egyszerűbb és biztonságosabb megoldást jelenthetnek a jelmondatok. Ezek könnyebben megjegyezhetők, ugyanakkor emberi és gépi erővel egyaránt nehéz kitalálni őket.
A Kingston Technology egy korábbi felmérése szerint a válaszadók 64,7 százaléka a komplex jelszavakat részesíti előnyben. Ugyanakkor a jelmondatok a hosszuk (és nem feltétlenül a komplexitásuk) miatt biztonságosabbak lennének. Jelmondat lehet bármi: egy dal szövege, kedvenc idézet, személyes mottó vagy bennfentes vicc. Ezek mindegyike könnyen megjegyezhető és begépelhető.
Prémium előfizetéssel!
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
-
A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.
-
A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.
-
Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat