Újabb biztonsági funkciót kapott a WhatsApp
A WhatsApp egy újabb adatvédelmi funkcióval gyarapodott, amelynek köszönhetően hatékonyabban védhetők meg a bizalmas információk.
A WhatsApp fejlesztői évek óta nagy hangsúlyt helyeznek arra, hogy az üzenetküldési szolgáltatásuk által kezelt adatok minél nagyobb védelemben részesüljenek. Az első nagy lépést 2021-ben tették meg, amikor bevezették a végponttól végpontig terjedő titkosítást. Ezt követően olyan újabb funkciókkal gyarapodott az üzenetküldő szoftver, mint például az automatikusan törlődik üzenetek, a jelszóval vagy ujjlenyomattal zárolható chatelés, illetve a tavaly október óta működő, titkosított kapcsolati adatbázis. Azonban mindezzel nem elégedtek meg, és egy újabb védelmi vonalat építettek ki, amit bárki szabadon bekapcsolhat a WhatsApp legújabb verziójára történő frissítést követően.
Az Advanced Chat Privacy nevű funkció alapvető célja, hogy az üzenetekben lévő adatok ne legyenek kimenthetők. Amennyiben az új funkció aktív, akkor a beszélgetésben, illetve a csoportban résztvevők nem tudják exportálni a beszélgetéseket, valamint nem menthetik le az azokban elhelyezett tartalmakat. Ezáltal megakadályozhatóvá a válik, hogy az appban lévő információk az alkalmazáson kívülre kerüljenek.
Az új védelem lehetőséget ad arra is, hogy meggátolható legyen a médiatartalmak automatikus letöltése az okostelefonokra, illetve a táblagépekre. Emellett bizonyos szinten a mesterséges intelligencia megoldások is kontrollálhatóvá válnak.

A fejlesztők kiemelték, hogy azért az új védelem bekapcsolását követően is lesz mód arra, hogy a WhatsAppban megjelenő üzeneteket lementse a felhasználó akár képernyőképek készítésével, vagy a készülékről történő fénykép- illetve videofelvétel rögzítésével. Ezt pedig számításba kell venni akkor, amikor a WhatsAppon bizalmas információkat osztunk meg.
Az új biztonsági funkciót tartalmazó verzió folyamatosan fog felkerülni a készülékekre, és válik világszerte használhatóvá. A fejlesztők már jelezték, hogy a jövőben az Advanced Chat Privacy további lehetőségekkel fog bővülni, azonban ezekről egyelőre nem közöltek további információkat.
-
A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.
-
Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.
-
A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.
-
A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.
-
A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.
-
A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.
-
16 biztonsági hibajavítás érkezett a Moodle-hoz.
-
A Zulip Server egy biztonsági hibát tartalmaz.
-
A HAProxy kapcsán egy biztonsági rés került napvilágra.
-
A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat