Csalásdetektálás: intelligensebbé válik a Chrome
A Google Chrome mesterséges intelligencia segítségével fogja végezni a csalók által létrehozott weboldalak detektálását.
A Microsoft már korábban jelezte, hogy az Edge webböngésző védelmi képességeit helyileg futtatott, gépi tanulásra épülő technológiákkal bővíti annak érdekében, hogy csalásokat lehetővé tevő weboldalakat tudjon kiszűrni. Ezen a téren a Google sem kíván lemaradni, ezért hasonló célokkal beveti a saját mesterséges intelligencia megoldását a Chrome-ban.
A legszélesebb körben használatos webböngésző 137-es verziójától kezdődően színre lép a Gemini Nano (LLM) modell, amely helyileg képes detektálni bizonyos nemkívánatos weblapokat. Első körben a Google a technikai támogatásos csalások ellen veti be a technológiáját. Az ilyen típusú visszaélések során az elkövetők olyan weboldalakat készítenek, amelyek azt sugallják, hogy a felhasználó számítógépével valamiféle technikai probléma van vagy vírussal fertőzött. A problémák megoldásához pedig egy telefonszámot kell felhívni. Ha ezt megteszi az áldozat, akkor csalókkal fog beszélni, akik további trükkös módszerekkel igyekeznek elérni, hogy hozzáférést szerezzenek a számítógépéhez.
A Google hangsúlyozta, hogy az új védelmi technológiát úgy alakította ki, hogy az teljesítmény és adatvédelem szempontjából is megfeleljen az elvárásoknak. A tesztek szerint a Gemini Nano csak kismértékben befolyásolja a teljesítményt, és az aszinkron működésének köszönhetően (valamint a GPU- és erőforráshasználati korlátozások miatt) nem akadályozza a weboldalak megjelenítését. Az adatvédelem szempontjából pedig alapvetően helyileg működik, és csak akkor lép kapcsolatba a Google Safe Browsing kiszolgálókkal, ha gyanús weblapot detektál. A Google szerint ilyenkor csak metaadatok küldésére kerül sor, személyes és egyéb adatok nem kerülnek fel a szervereire.
A vállalat közölte, hogy a jövőben az új védelmi technológia képességeit kiterjeszti egyéb kártékony célú weboldalak felismerésére. Emellett az év során az Android kompatibilis Chrome is megkapja ezt a biztonsági funkciót.
A Google 137-es verziójának telepítését követően az új védelmi funkció alapértelmezett módon aktívvá válik.
-
A Citrix Secure Access Client egy biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Google Chrome legfrsisebb kiadása két biztonsági hibajavítással érkezett.
-
Az Apache Tomcathez több biztonsági hibajavítás érkezett.
-
A Veeam Backup & Replication két sérülékenység miatt szorul frissítésre.
-
A Tenable három biztonsági hibát javított az Agent alkalmazásban.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz két hibajavítást adott ki.
-
A Trend Micro Password Manager egy biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az IBM kilenc sérülékenységről számolt be a Security QRadar EDR-rel összefüggésben.
-
A GitLab fejlesztők biztonsági frissítéseket adtak ki.
-
Elérhetővé váltak az Adobe PDF-kezelő alkalmazásainak legújabb verziói, amelyek több sebezhetőséget is orvosolnak.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat