Így segíti a számítógépes látás a csalók kiszűrését
A számítógépes látás a Binance platformján egyre jelentősebb szerepet tölt be a tranzakciók hitelesítésében.
A Binance a nagy nyelvi modelleket (LLM) is beveti azért, hogy közel valós időben legyen képes ellenőrizni a felhasználók egymás közötti (P2P) átutalásait, így azonosítva a gyanús pénzmozgásokat. A világ legnagyobb kriptotőzsdéje azonban más módszereket is alkalmaz a csalók kiszűrése érdekében: mesterséges intelligenciára, illetve a számítógépes látásra (CV) épülő modelleket.
A P2P tranzakciók lebonyolításában a fizetési igazolások (POP) alapvető szerepet töltenek be. A felhasználóknak mindig érdemes ellenőrizniük, hogy az elvárt összeg érkezett-e meg a számlájukra. Arra is számítaniuk kell, hogy a fizetési igazolások csak látszólag valódiak, hiszen ezeket akár egyszerű képszerkesztő programokkal is meg lehet hamisítani. Ez pedig igencsak megnehezíti a fogadó fél számára a hamis tranzakciók azonosítását. Ehhez járul még hozzá a csalók pszichológiai hadviselése: a pánikkeltés és a sürgetés, amellyel belehajszolják az áldozatukat egy-egy hibába, figyelmetlenségbe.
A Binance platformján több mint 250 ezer képet küldenek egymásnak a felhasználók minden egyes nap, amelyeknek csak egy részét képezik a fizetési igazolások. Ráadásul ezen képek a formátumukat, megjelenésüket, forrásukat tekintve is nagyon eltérőek, ami még jobban megnehezíti a manipulációk azonosítását.
Prémium előfizetéssel!
-
A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.
-
A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.
-
A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.
-
Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.
-
A Splunk Enterprise-hoz öt biztonsági javítás érkezett.
-
Hét patch jelent meg a GitLab alkalmazásokhoz.
-
A Google ChromeOS-hez egy biztonsági hibajavítás vált letölthetővé.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági hibajavítást tett elérhetővé.
-
Letölthetők a Moodle legújabb kiadásai, amelyek biztonsági hibákat is orvosolnak.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat