Hogyan válasszunk jelszókezelőt?

​A jelszókezelők olyan alkalmazások, amelyeket a jelszavak biztonságos módon történő tárolására terveztek. Ezekből számtalan létezik, így nem mindig könnyű a választás.
 

A jelszókezelő szoftverek, szolgáltatások közös jellemzője, hogy egyetlen mester jelszóval védik az összes több bizalmas adatát a felhasználónak. Emellett számos szolgáltatást, funkciót kínálnak, beleértve az automatikus jelszókitöltést, a biztonságos jelszógenerálást stb.
 
Az ESET biztonsági szakértői szerint a jelszókezelő megoldások kiválasztásakor az alábbi szempontokat érdemes mérlegelni:
 
Erős titkosítással rendelkező jelszóvédelem. Ez azt jelenti, hogy ha támadás éri a jelszókezelő szolgáltatóját, akkor attól még a támadók nem lesznek képesek hozzáférni az ügyfelek hitelesítő adataihoz.

Erős jelszógenerátor, amelyet úgy terveztek, hogy minden jelszó esetében egy hosszú, véletlenszerű számokból, betűkből és szimbólumokból álló sorozatot javasoljon.

Multiplatform és böngésző támogatás lehetősége: a jelszókezelők akkor különösen hasznosak, ha importálják, tárolják és előhívják a jelszavakat minden kedvenc webhelyen és alkalmazásban.

Automatikus kitöltési/bejelentkezési lehetőség: a jelszókezelő egyik legfontosabb tulajdonsága, hogy a fő jelszó megadása után automatikusan kitölti az egyes fiókokhoz rendelt erős, komplex jelszót.

Távoli kijelentkeztetési lehetőség: fokozza a biztonságot és az adataink védelmét, ha a jelszókezelő lehetővé teszi a fiókokból történő távoli kijelentkezést, a böngészési előzmények és sütik törlését stb.

Integráció kétfaktoros hitelesítéssel (2FA): lényeges, hogy a jelszókezelő támogassa a többfaktoros hitelesítést, amelynél a jelszó mellett egy második "tényezőre" is szükség van a belépéshez.

Mesterjelszó visszaállítási funkció: ha nincs visszaállító funkció, akkor az összes jelszavunk egy olyan digitális széfbe lesz elzárva, amelyet nem tudunk kinyitni, ha elfelejtjük a mester jelszavunkat.

Megbízható, neves szolgáltatót érdemes választani. Győződjünk meg arról, hogy a jelszókezelést biztosító vállalat korszerű biztonsági háttérrel rendelkezik.

Biztonsági jelentések: ezek segítségével folyamatosan fejleszthetjük, erősíthetjük jelszavainkat azáltal, hogy megismerjük bejelentkezési adataink gyengeségeit.

Helyi vagy felhőalapú tárolás? Ez egy kicsit nehezebb kérdés, és figyelembe kell vennünk a saját körülményeinket is. A helyi tárolás sok esetben jobb ellenőrzést és biztonságot nyújt, de eszközeinket ellophatják, feltörhetik, el is veszíthetjük azokat, vagy akár az adattárolónk is meghibásodhat. A központosított, felhőalapú megoldás ilyen tekintetben kényelmesebb, de ennek is megvannak a maga potenciális hátrányai, többek között az, hogy teljes mértékben meg kell bíznunk az adott szolgáltatóban.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.

  2. 4

    Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.

  3. 3

    Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.

  4. 4

    A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.

  5. 4

    A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.

  6. 4

    A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.

  7. 3

    A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.

  8. 3

    A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.

  9. 3

    A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.

  10. 3

    Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség