Hogyan válasszunk jelszókezelőt?

​A jelszókezelők olyan alkalmazások, amelyeket a jelszavak biztonságos módon történő tárolására terveztek. Ezekből számtalan létezik, így nem mindig könnyű a választás.
 

A jelszókezelő szoftverek, szolgáltatások közös jellemzője, hogy egyetlen mester jelszóval védik az összes több bizalmas adatát a felhasználónak. Emellett számos szolgáltatást, funkciót kínálnak, beleértve az automatikus jelszókitöltést, a biztonságos jelszógenerálást stb.
 
Az ESET biztonsági szakértői szerint a jelszókezelő megoldások kiválasztásakor az alábbi szempontokat érdemes mérlegelni:
 
Erős titkosítással rendelkező jelszóvédelem. Ez azt jelenti, hogy ha támadás éri a jelszókezelő szolgáltatóját, akkor attól még a támadók nem lesznek képesek hozzáférni az ügyfelek hitelesítő adataihoz.

Erős jelszógenerátor, amelyet úgy terveztek, hogy minden jelszó esetében egy hosszú, véletlenszerű számokból, betűkből és szimbólumokból álló sorozatot javasoljon.

Multiplatform és böngésző támogatás lehetősége: a jelszókezelők akkor különösen hasznosak, ha importálják, tárolják és előhívják a jelszavakat minden kedvenc webhelyen és alkalmazásban.

Automatikus kitöltési/bejelentkezési lehetőség: a jelszókezelő egyik legfontosabb tulajdonsága, hogy a fő jelszó megadása után automatikusan kitölti az egyes fiókokhoz rendelt erős, komplex jelszót.

Távoli kijelentkeztetési lehetőség: fokozza a biztonságot és az adataink védelmét, ha a jelszókezelő lehetővé teszi a fiókokból történő távoli kijelentkezést, a böngészési előzmények és sütik törlését stb.

Integráció kétfaktoros hitelesítéssel (2FA): lényeges, hogy a jelszókezelő támogassa a többfaktoros hitelesítést, amelynél a jelszó mellett egy második "tényezőre" is szükség van a belépéshez.

Mesterjelszó visszaállítási funkció: ha nincs visszaállító funkció, akkor az összes jelszavunk egy olyan digitális széfbe lesz elzárva, amelyet nem tudunk kinyitni, ha elfelejtjük a mester jelszavunkat.

Megbízható, neves szolgáltatót érdemes választani. Győződjünk meg arról, hogy a jelszókezelést biztosító vállalat korszerű biztonsági háttérrel rendelkezik.

Biztonsági jelentések: ezek segítségével folyamatosan fejleszthetjük, erősíthetjük jelszavainkat azáltal, hogy megismerjük bejelentkezési adataink gyengeségeit.

Helyi vagy felhőalapú tárolás? Ez egy kicsit nehezebb kérdés, és figyelembe kell vennünk a saját körülményeinket is. A helyi tárolás sok esetben jobb ellenőrzést és biztonságot nyújt, de eszközeinket ellophatják, feltörhetik, el is veszíthetjük azokat, vagy akár az adattárolónk is meghibásodhat. A központosított, felhőalapú megoldás ilyen tekintetben kényelmesebb, de ennek is megvannak a maga potenciális hátrányai, többek között az, hogy teljes mértékben meg kell bíznunk az adott szolgáltatóban.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  2. 4

    A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.

  3. 4

    Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.

  4. 4

    Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.

  5. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.

  6. 4

    A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.

  8. 3

    A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.

  9. 4

    A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.

  10. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség