Google Play: ennek a trükknek ne dőljön be!

Egy újabb trükk kezdett hódítani a Google Play lehetőségeivel visszaélő támadók berkein belül.
 

A Google Play mögött egy meglehetősen komplex védelmi arzenál teljesít szolgálatot annak érdekében, hogy a kártékony alkalmazásokat a lehető leghamarabb sikerüljön kiszűrni. Sajnos vannak esetek, amikor ezt a fajta védelmet a csalók kijátsszák, majd a káros szoftvereiket célba juttatják. Azonban nem kizárólag a védelmi technológiák megkerülésére törekszenek, hanem arra is, hogy a felhasználókat minél nagyobb számban tudják csőbe húzni. Nyilván azt szeretnék elérni, hogy minél többen telepítsék a programjaikat.
 
A csalók tisztában vannak azzal, hogy ha egy alkalmazást sokan használnak, akkor azokat a felhasználók nagyobb valószínűséggel tekintik biztonságosnak. Ezért a legújabb trükkjük részeként megpróbálják elhitetni a Play gyanútlan látogatóival, hogy az ő alkalmazásaikat már milliószámra töltötték le. Ehhez mindössze annyit tesznek, hogy például a következő nevek alatt regisztrálják be a fejlesztői fiókjaikat:
1 million installs
Installs 1,000,000
100,000,000 Downloads
5,000,000+
1,000,000,000
 
Ezzel elérik, hogy az alkalmazások keresése során a szoftverek neve alatt a fenti kifejezések jelenjenek meg, így a felhasználó azt gondolhatja, hogy igencsak népszerű programokról van szó. Azonban amikor letölti valamely appot, akkor az nem fog mást csinálni, mint elkezd bosszantó reklámokat megjeleníti a készüléken.

 
A fenti trükköt a vírusterjesztők már azzal is elkezdték kiegészíteni, hogy az alkalmazásaik ikonjára felírják a letöltésekre utaló, igencsak kecsegtető számokat, ezzel is nyomatékosítva, hogy nincs mitől tartani, mivel már milliók használják a szoftvereiket. A valóságban azonban ez nem igaz.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.

  2. 3

    Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.

  3. 3

    A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.

  4. 3

    A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.

  5. 4

    A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.

  6. 3

    A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.

  7. 4

    16 biztonsági hibajavítás érkezett a Moodle-hoz.

  8. 3

    A Zulip Server egy biztonsági hibát tartalmaz.

  9. 3

    A HAProxy kapcsán egy biztonsági rés került napvilágra.

  10. 3

    A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség