Webáruházak dolgozói kerültek célkeresztbe
Ezúttal webáruházak dolgozóit igyekeznek megtéveszteni a Vidar kémprogram terjesztői, akik rengeteg értékes és bizalmas adatra tehetnek szert.
A webáruházak is folyamatosan ki vannak téve az online fenyegetettségeknek. Vonzó célpontot jelentenek a kiberbűnözők számára, hiszen jelentős mennyiségű adatra tehetnek szert egy-egy ilyen támadás során. Nem utolsó sorban pedig kompromittálhatják vagy akár elérhetetlenné is tehetik a webshopokat, amivel a kereskedőknek további komoly károkat okozhatnak.
Biztonsági kutatók az elmúlt napokban arra figyelmeztettek, hogy egyre több olyan támadással találkoznak, amikor a korábbról már jól ismert Vidar trójai terjesztői kifejezetten webáruházak tulajdonosait, dolgozóit állították célkeresztbe azzal a céllal, hogy adatokat lopjanak tőlük.
A csalók trükkje meglehetősen egyszerű, de sajnos igencsak megtévesztő tud lenni. Egy e-mailt küldenek a kiszemelt webáruház ügyfélszolgálatára, amelyben egy panaszt nyújtanak be. Ebben leírják, hogy nem kapták meg a megrendelt terméket, ezért sürgősen kérik a pénzük visszautalását és a panasz mielőbbi kivizsgálását. A levelükbe egy rövidített (bit.ly) hivatkozást is elhelyeznek, amelyről azt állítják, hogy a segítségével letölthető a korábbi fizetésüket igazoló banki dokumentum.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat