Vírusos lehetett a népszerű letöltőprogram
A Free Download Manager szoftver a linuxos számítógépekre nézve éveken keresztül kockázatot jelenthetett, ezért most a fejlesztők egy víruskereső scriptet adtak ki.
A Free Download Manager (FDM) egy széles körben használt letöltőprogram, amelyet Linux operációs rendszerrel dolgozók is telepíthetnek a számítógépeikre. Csakhogy a népszerű alkalmazás Linux kompatibilis kiadása kapcsán az elmúlt napokban egy igencsak aggasztó biztonsági probléma látott napvilágot.
A Kaspersky biztonsági kutatói megállapították, hogy az FDM egyik weblapja korábban kompromittálódott, aminek következtében bizonyos esetekben előfordulhatott, hogy a linuxos számítógépekre egy fertőzött változat került fel a szoftverből. A szakemberek a felfedezésükről azonnal értesítették az FDM fejlesztőit, akik megkezdték a bejelentés kivizsgálását.
Az eddigi vizsgálatok azt mutatják, hogy valóban történt egy olyan nemkívánatos esemény, amelynek hatására linuxos gépek fertőződhettek meg az FDM telepítése során. Az FDM illetékesei ugyanis megerősítették, hogy 2020-ban egy ukrán kibercsoporthoz köthető támadás történt a weboldaluk ellen, aminek következtében az FDM szoftver linuxos változatának letöltése során egyes felhasználók - egy átirányítást követően - trójai programmal megspékelt alkalmazáshoz juthattak hozzá.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat