Vigyázat! Hamis Signal app kezdett kémkedni

​Népszerű azonnali üzenetküldő alkalmazásoknak álcázva terjed a Dracarys nevű trójai, amely androidos készülékekről szivárogtat ki adatokat.
 

Elsőként a Meta (Facebook) biztonsági kutatói fedezték fel a Dracarys mobilvírust, amelyről hamar kiderült, hogy igencsak jól álcázott és megtévesztő módon képes felkerülni a kiszemelt okostelefonokra, táblagépekre. A károkozó olyan ismert alkalmazások nevében terjed, mint amilyen például a Telegram, a WhatsApp vagy a YouTube. A Cyble biztonsági cég szakértői pedig azt közölték, hogy egy olyan variánst sikerült detektálniuk, amely a Signal ismertségével él vissza.
 
A nemkívánatos szerzemény jelenleg adathalász weboldalakon keresztül terjed. A csalók egy olyan weblapot hoztak létre, amely nagyon hasonlít a Signal oldalára. Ezen helyezték el a manipulált Signal alkalmazásukat, amelyet, ha letölt a felhasználó, akkor annak komoly következményei lehetnek.
 
Mivel a Signal nyílt forráskódú alkalmazás, ezért a vírusíróknak nem volt nehéz dolguk az app kompromittálása során. Meghagyták a szoftver eredeti, jól ismert funkcióit, de emellett olyan összetevőkkel is kiegészítették azt, amely adatlopásra, kémkedésre teszi alkalmassá az appot. Így a felhasználó vélhetőleg akkor sem fog gyanakodni, ha esetleg feltelepíti a fertőzött alkalmazást, hiszen az látszólag teszi a dolgát, csakhogy a háttérben rengeteg bizalmas adatot szivárogtat ki.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.

  2. 4

    A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.

  3. 3

    A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.

  4. 3

    A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.

  5. 3

    A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.

  6. 3

    Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.

  7. 3

    A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.

  8. 3

    A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.

  9. 4

    A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.

  10. 3

    A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség