Új biztonsági funkciót kapott a WhatsApp
A WhatsApp újabb lehetőséget kínál a zárolt csevegések védelme érdekében.
A WhatsApp üzenetküldőben idén tavasszal mutatkozott be az úgynevezett Chat Lock funkció, amelynek segítségével egyes beszélgetések külön védelemmel lettek felruházhatók. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a zárolt csevegések csak az adott okostelefon képernyőzárjának feloldásához is használható jelszó, jelkód vagy akár biometrikus azonosítás után válhatnak láthatóvá és kezelhetővé. Ezzel egy plusz védelemmel ruházhatók fel a felhasználó bizalmas, kényes csevegései.
A zárolási funkció bemutatásakor a fejlesztők már jelezték, hogy további újdonságokkal fognak szolgálni, amelyek közül az egyik a napokban érkezett meg. Ez pedig nem más, mint a Secret Code. Ennek segítségével immár függetlenné vált a chat zárolási funkciója a mobil készülék alap hitelesítési mechanizmusától. Vagyis a chatek zárolásához teljesen egyedi, független jelszó is beállítható. A fejlesztők szerint ez a lehetőség egyebek mellett akkor jöhet jól, ha például a felhasználó valamely családtagjának átadja a készülékét (akár a zárolás feloldását vagy a jelkód megadását követően), de nem szeretné, hogy a WhatsApp-ban bizonyos partnereivel folyatott csevegését a családtag láthatná.
Az extra biztonsági funkció hamarosan világszerte minden WhatsApp felhasználó számára elérhetővé válik.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
-
A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.
-
A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.
-
Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.
-
A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.
-
A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.
-
A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.
-
A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.
-
16 biztonsági hibajavítás érkezett a Moodle-hoz.
-
A Zulip Server egy biztonsági hibát tartalmaz.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat