Sürgősen javítani kell egy WooCommerce-es hibát
A WooCommerce egyik bővítményének sebezhetősége komolyan veszélyeztet több tízezer webáruházat.
Az YITH WooCommerce Gift Cards Premium egy meglehetősen népszerű bővítménynek számít a WordPress világában. A WooCommerce-hez készült, ajándékutalványok kezelésére alkalmas kiegészítő több mint 50 ezer webáruház esetében használatos világszerte. Ezért a novemberben feltárt sebezhetősége széles körű támadásokra ad lehetőséget.
A CVE-2022-45359 azonosítóval ellátott sérülékenység a 10-es CVSS veszélyességi skálán 9.8-as értéket kapott. Ennek pedig jó oka van, hiszen a biztonsági rés kihasználásával a támadók jogosulatlan hozzáférést szerezhetnek az érintett szerverekhez, tárhelyekhez, majd web shellt telepíthetnek azokra, amivel aztán akár teljes mértékben átvehetik az irányítást a webáruházak felett.
A hibát a fejlesztők a 3.20.0-ás verzió kiadásával orvosolták. (Azóta már újabb verzió is elérhető a bővítményből.) Sajnos azonban sok üzemeltető nem telepítette a frissítést, ezért továbbra is több ezer webáruház lehet kiszolgáltatott a támadásokkal szemben - figyelmeztettek a Wordfence biztonsági szakértői. Elmondták, hogy a hibát az "import_actions_from_settings_panel" függvény tartalmazza, amely ráadásul CSRF-ellenőrzést sem végzett a sebezhető kiadásokban, ami tovább növelte a kockázatokat.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat