Súlyos támadás érte a kommentelő céget

​A Disqus immár hivatalosan is megerősítette, hogy még 2012-ben egy súlyos adatbiztonsági incidens érte a rendszereit, aminek következtében 17,5 millió felhasználó adata vált kiszolgáltatottá.
 

Egy újabb adatbiztonsági incidens híre borzolta a kedélyeket. Kiderült ugyanis, hogy az internetes kommentelésekhez szolgáltatásokat biztosító Disqus vállalatot súlyos támadás érte. Ráadásul a nemkívánatos eseményre 2012-ben derült fény, és azóta senkinek sem tűnt fel, hogy 17,5 millió felhasználói fiók adata kiszivárgott a cégtől. Csakhogy az elmúlt napokban az eltulajdonított adatok kezelésével foglalkozó Have I Been Pwned weboldal üzemeltetője, Troy Hunt egy olyan adatbázishoz jutott, amelyről kiderült, hogy a Disqus-tól származik.
 
Az adatbázisról Hunt 24 órán belül értesítette a Disqus illetékeseit, akik azonnali vizsgálatot rendeltek el. Ennek során bebizonyosodott, hogy az adatok valóban a vállalattól szivárogtak ki, de vélhetőleg sok nyom már nincs. Azt is csak onnan lehet tudni, hogy a támadás 2012-ben történt, hogy a Hunthoz eljutó adatbázisban lévő adatok a 2007-2012 között regisztrált fiókokra vonatkoznak.
 
A vizsgálatok rámutattak arra, hogy a lopott adatok között felhasználónevek, e-mail címek, valamint regisztrációs és utolsó belépésre vonatkozó dátuminformációk szerepelnek. Ezek mellett jelszó hash-ek (SHA1) is az adattolvajok kezébe kerültek. Érdekesség, hogy Hunt szerint a birtokába jutott adatbázisban szereplő e-mail címek 71 százalékáról elmondható, hogy azok egyéb incidensekben is áldozattá váltak. Azaz sok olyan felhasználói fiók és e-mail cím is van a tekintélyes méretű listán, amikhez tartozó adatokat már többször is sikerült meglovasítaniuk a feketekalapos hackereknek. Minden estre a Disqus az érintett fiókok esetében resetelte a jelszavakat, és értesítette a felhasználókat a történtekről.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.

  2. 4

    Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.

  3. 4

    Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.

  4. 3

    Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.

  5. 3

    A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.

  6. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.

  7. 4

    A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.

  8. 3

    A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.

  9. 3

    A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.

  10. 4

    Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség