Súlyos hibát vétett a Toyota

A Toyota Japánban egy jelentős adatbiztonsági incidensről számolt be, amelynek következtében kétmillió járműhöz kapcsolódó GPS-adat került veszélybe.
 

A Toyota Motor Corporation közleményben számolt be arról, hogy egy súlyos biztonsági hiányosságra lett figyelmes az egyik adatbázisa kapcsán. Az egyik, felhős infrastruktúrában tárolt adatbázis célja az volt, hogy a gépjárművekből származó helykoordinátákat tárolja és kezelje. Ennek konfigurálásába azonban egy komoly hiba csúszott, aminek következtében az adatok mindenféle jelszó nélkül, bárki számára hozzáférhetővé váltak az interneten keresztül. 

A gyártó jelezte, hogy a biztonsági rés felfedezését követően azonnal megtette a szükséges védelmi intézkedéseket, és az adatbázis külső elérését blokkolta. Azt viszont nem lehet tudni, hogy ez mennyire volt már megkésett cselekedett. A még folyamatban lévő vizsgálatok szerint a kiszolgáltatottá vált adatokkal eddig nem történtek visszaélések.

A Toyota szerint a szóban forgó adatbázisban a gépkocsik tulajdonosainak adatai nem voltak megtalálhatók, ellenben az alábbi adatokat tartalmazta:
  • gépkocsik alvázszáma
  • GPS-egységek azonosítói
  • helykoordináták 

A kiszolgáltatott adatbázisban azon járművekhez tartozó adatokat voltak, amelyek tulajdonosai 2012. január 2. és 2023. április 17. között használták az alábbi szolgáltatások valamelyikét:
  • T-Connect G-Link, 
  • G-Link Lite
  • G-BOOK 

A vizsgálatok alapján körülbelül 2.150.000 gépkocsit érinthet az incidens.

Közben a Toyota egy további közleményt is kiadott Japánban, amiben felvázolta annak lehetőségét, hogy az incidensben nem kizárólag helyinformációk kerülhettek veszélybe, hanem egyes gépkocsik által készített külső, környezeti videofelvételek is. 
 
  1. 3

    Az IBM Db2 egy újabb biztonsági javítással bővült.

  2. 4

    A Docker fejlesztői egy több éve létező biztonsági rést foltoztak be.

  3. 3

    A Trend Micro VPN Proxy One Pro egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 3

    Négy biztonsági hiba látott napvilágot az ISC BIND kapcsán.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással érkezett meg a legújabb Chrome verzió.

  6. 3

    A Zyxel számos vezeték nélküli hozzáférési ponthoz adott ki biztonsági frissítést.

  7. 3

    A Juniper több hibát javított a Junos OS-ben.

  8. 3

    A Vtiger CRM két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  9. 3

    Az IBM WebSphere Application Serverhez egy biztonsági frissítés vált letölthetővé.

  10. 4

    A SolarWinds kritikus sebezhetőségeket is orvosolt az ARM esetében.

Partnerhírek
​A kék halál képernyőn túl

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne?

Mesterséges intelligencia és deepfake a támadásokban

Az ESET legújabb Threat Report jelentése átfogó képet ad az ESET szakértői csapata által 2023 decemberétől 2024 májusáig megfigyelt fenyegetettségi trendekről.

hirdetés
Közösség