Saját magát is titkosítja a Cactus zsarolóvírus
A Cactus zsarolóvírus már önmagát is titkosítja annak érdekében, hogy minél nagyobb valószínűséggel tudja átejteni a víruskeresőket.
Az sajnos korántsem szokatlan jelenség, hogy napi rendszerességgel jelennek meg különféle zsarolóvírusok, illetve azok variánsai, hogy aztán fájlok titkosításával és/vagy adatszivárogtatással hozzájárulhassanak ahhoz, hogy az internetes csalók pénzt követelhessenek az áldozataiktól. Az azonban már nem megszokott, hogy egy olyan szerzemény bukkan fel, amely nem kizárólag a felhasználók állományait titkosítja, hanem a sajátjait is.
A Kroll vállalat biztonsági kutatói a Cactus nevű zsarolóprogram vizsgálata során derítettek fényt a károkozó trükkjére. Ennek lényege, hogy a kártékony program a saját állományait is titkosítottan kezeli. Egyrészt a futtatásához szükséges fájlja tömörített és titkosított formában jut be az áldozatok hálózataiba. (Ehhez a vírus a teljesen legális és széles körben használatos 7-Zip alkalmazást hívja segítségül.) Ráadásul nem kizárólag a futtatható fájlja kódolt, hanem a működését szabályzó, konfigurációs állomány is, amelyet csak a csalók által ismert dekódoló kulcs birtokában lehet visszafejteni.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat