Rafinált károkozó veszélyezteti a WordPress-t
Egy olyan kártékony kód került elő, amely a WordPress alapú weboldalak üzemeltetői, illetve azok látogatói számára is kellemetlen meglepetéseket tud okozni.
A széles körben használt Wordfence nevű bővítményt fejlesztő Defiant szakemberei lettek figyelmesek egy olyan kiegészítőre, amely korántsem azt a feladatot látta el, mint ami a leírásában szerepelt. Kiderült, hogy az ártalmas WordPress bővítmény, illetve annak kódja legalább a nyár közepe óta jelen van. Az eddig feltárt változatai cache-elési funkciókkal hitegettek. Az ilyen típusú bővítményeket az üzemeltetők, fejlesztők azért szokták telepíteni, hogy csökkentsék a webhelyeket kiszolgáló szerverek terheltségét, és felgyorsítsák az oldalak megjelenítési idejét. Csakhogy ez esetben valami egészen más történt a háttérben.
A Defiant szerint a káros kiegészítő elsődleges célja, hogy egy hátsó kaput létesítsen. Mindezt meglehetősen szofisztikáltan teszi. Több módszert is bevet annak érdekében, hogy kerülje a feltűnést, és ezáltal minél hosszabb ideig tudjon anélkül működni, hogy az üzemeltetők gyanakodni kezdenének. Ezen módszerek közé tartozik például, hogy elrejti saját magát az aktív bővítmények listáján. Emellett képes megkülönböztetni a különféle robotok, valamint a felhasználók általi oldalletöltéseket, és ennek megfelelően teszi elérhetővé a különböző tartalmakat. Sőt arra is alkalmas, hogy az admin oldalra bejelentkezett felhasználó számára olyan tartalmakat jelenítsen meg, amelyek nem tartalmaznak kártékony kódokat, hivatkozásokat.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat