Meztelen fotókat követel az nRansom vírus

Egy olyan károkozó lepleződött le, amely a számítógépeket zárolja, majd tíz meztelen fénykép feltöltését követeli a felhasználótól. Nem szabad bedőlni a kártevőnek!
 

A MalwareHunterTeam kutatói egy érdekes programra lettek figyelmesek, amelynek jelenlegi változata ugyan nem okoz közvetlen károkat, viszont alkalmas a felhasználók megtévesztésére, miközben nem kevés bosszúságot okoz. Ez a károkozó is zsarolással próbál hasznot húzni a fertőzésből, de mindezt meglehetősen szokatlan módon teszi. Manapság az a bevált szokásuk a kiberbűnözőknek, hogy a nemkívánatos szerzeményeikkel fájlokat titkosítanak, majd pénzt (vagy kriptopénzt) követelnek a felhasználótól a dekódoláshoz szükséges kulcsokért. Ezzel szemben az nRansom nem pénzért sóvárog, hanem egészen másért. A felhasználótól tíz darab saját készítésű, meztelen fotót követel.
 
A zsaroló program a fertőzése során az átmeneti fájlok tárolására szolgáló Temp mappába hoz létre egy könyvtárat véletlenszerű névvel. Ebbe bemásol egy nRansom.exe fájlt, néhány DLL-állományt, valamint egy your-mom-gay.mp3 nevű audió fájlt. Ezt követően az nRansom.exe veszi át a főszerepet, és lecseréli a Windows háttérképét, majd lejátsza az MP3-formátumú állományát. Az operációs rendszert a teljes képernyőt beterítő képével zárolja, és egy üzenet révén közli a felhasználóval a teendőket.
 
A zsarolók azt az utasítást adják, hogy a Protonmailen regisztrálni kell egy fiókot, majd a megadott e-mail címre küldeni kell egy levelet. Amikor a válasz megérkezik, akkor tíz darab meztelen fényképet kell küldeni, amit a csalók ellenőriznek, és akár értékesíthetik is azokat különféle feketepiaci szereplőknek. Ha pedig teljesültek a követeléseik, akkor egy kód segítségével feloldható lesz a zárolás. Legalábbis elméletben.

 
Ne dőljön be, mert a vírus hibás!
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.

  2. 4

    Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.

  3. 4

    Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.

  4. 3

    Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.

  5. 3

    A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.

  6. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.

  7. 4

    A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.

  8. 3

    A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.

  9. 3

    A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.

  10. 4

    Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség