Marko Polo: nem finnyásak a kibertámadók
Az egyre aktívabban tevékenykedő Marko Polo kiberbanda több ezer eszközt fertőzhetett már meg világszerte, és több millió dolláros kárt okozhatott.
A Marko Polo kiberbanda elsősorban arról vált ismertté, hogy sem a célpontok, sem az alkalmazott módszerek tekintetében nem válogatós. Ennél fogva éppúgy kockázatot jelent az egyéni felhasználókra, mint a vállalkozásokra és az intézményekre nézve. Az alvilági csoport célja az esetek többségében értékes és bizalmas adatok megkaparintása.
Az Insikt Group biztonsági kutatói szerint a Marko Polo az esetek többségében célzott adathalász támadásokkal próbálkozik, sajnos sokszor nem is sikertelenül. A visszafogottabb becslések szerint is több ezer számítógép és egyéb eszköz megfertőzését sikerült már véghez vinnie, miközben rengeteg adathoz jutott hozzá. A célpontok kiválasztása során előnyben részesíti azokat a személyeket, akiknél feltételezhetően kifejezetten sokat érő adatok lehetnek. Így például előszeretettel vesz célba kriptopénzekkel foglalkozó influencereket, ismertebb online játékosokat és szoftverfejlesztőket is. Számukra a csalók megtévesztő elektronikus leveleket vagy közösségi média üzeneteket küldözgetnek, amelyekkel általában jól ismert szoftverek (Fortnite, RuneScape, Zoom, PeerMe stb.) fertőzött verzióinak letöltésére próbálják rávenni a gyanútlan felhasználókat.
Prémium előfizetéssel!
-
A Vim esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
Számos biztonsági rést foltozott be az Autodesk a különféle AutoCAD alkalmazásokon.
-
Kritikus és nulladik napi sebezhetőségekre derült fény a Red Hat OpenShift Container Platform kapcsán.
-
Egyre szélesebb körben indulnak az Apache Tomcat egyik hibáját kihasználó támadások.
-
Kritikus veszélyességű hibák jelentenek kockázatot az IBM QRadar SIEM esetében.
-
A GitLab fejlesztői fontos biztonsági frissítéseket tettek letölthetővé.
-
A Juniper Junos OS egy nulladik napi biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A PHP kapcsán fél tucat sérülékenységre derült fény.
-
Kritikus veszélyeségű hibákról számolt be a Microsoft az Edge kapcsán.
-
Az Adobe kilenc biztonsági rést foltozott be a PDF-kezelő szoftverein.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
Az ESET elnyerte az AV-Comparatives 2024-es Év Terméke díját az ESET HOME Security Essential megoldásával.