Kiderült, hogy mit fecseg ki a Windows 10
A Microsoft közzétette azokat a listáit, amelyekből végre pontosan kiderül, hogy milyen adatokat gyűjt a számítógépekről és a felhasználókról a Windows 10.
A Windows 10 Creators Update (Alkotói Frissítés) verziójával számos újdonság érkezik. Bővülnek az operációs rendszer 3D-s képességei, és az Edge böngésző is jelentős frissítésen fog átesni. Eközben azonban biztonság a téren is lesznek előre lépések, különösen, ami az adatvédelmet illeti. Ezen újdonságok legfontosabb előfutára már meg is érkezett: a Microsoft ugyanis elérhetővé tette azon adatok körét, amelyeket gyűjt a számítógéphasználat során.
Az utóbbi években a Microsoftot egyre több kritika érte az adatgyűjtési szokásait illetően. A Windows 7-től kezdődően mind több adat iránt mutatott érdeklődést a vállalat, és mindezt nem is sikerült mindig átláthatóan tennie. Ennek következtében - főleg a Windows 10 megjelenését követően - egyre többször került a hírek élére a Windows adatéhsége. Így aztán a vállalatnak lépnie kellett. Már az év elején jelezte, hogy igyekszik átláthatóbbá tenni az adatkezelését, és segíteni kívánja a felhasználókat abban, hogy egyszerűbben megismerhessék a gyűjtött adatok körét.
Az ezúttal közzétett két tájékoztató valóban sokat lendít az átláthatóságon, hiszen igencsak részletes listát tartalmaznak a Windows 10 által továbbított információkról. Emellett a Windows 10 új verziója az eddigieknél részletesebben közli az egyes beállítások adatvédelmi vonzatait, és maguk a beállítások is egyszerűsödtek.
Prémium előfizetéssel!
-
A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.
-
Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.
-
Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.
-
Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.
-
A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.
-
A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.
-
Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat