Kiberbiztonsági méhkas lett Európa

Egyre aggasztóbb állapotok uralkodnak az európai kibertérben. Egy tanulmány szerint jóval több incidens történik az európai országokban, mint azt korábban sejteni lehetett.
 

A biztonsági jelentések sok esetben arról számolnak be, hogy az USA és Kína a kiberfenyegetések szempontjából fokozottabban érintettek, mint más államok. Csakhogy az NTT legutóbbi felmérése azt állítja, hogy az EMEA (Európa, Közel-Kelet és Afrika) régió sokkal inkább veszélyeztetett, mint azt a korábbi statisztikákból sejteni lehetett. Ráadásul nem kizárólag arról van szó, hogy európai országokat sújt sok támadás, hanem ezekből az államokból is sok támadás indul ki.
 
Az NTT szerint a világszerte problémákat okozó adathalász támadások 53 százaléka az EMEA régióból veszi kezdetét. Ebből a szempontból a legproblémásabb országnak Hollandia számít, ahonnan a globális phishing akciók 38 százaléka indul. A szakemberek meglátása szerint ennek leginkább az az oka, hogy Hollandia fejlett kommunikációs infrastruktúrával rendelkezik, és az AMS-IX (Amsterdam Internet Exchange) adta lehetőségeket a kiberbűnözők is előszeretettel használják ki. Az AMS-IX a világ egyik legforgalmasabb netes központja, és komoly sávszélességet biztosít, amiből a csalók is ki tudnak maguknak hasítani néhány "szeletet".


Forrás: NTT
 
A biztonsági kutatás megállapította azt is, hogy az EMEA régió a brute force típusú támadások szempontjából is egy valóságos méhkas, hiszen az ilyen típusú károkozások 45 százaléka ide vezethető vissza.
 
Dave Polton, az NTT innovációért felelős igazgatója úgy vélekedett, hogy a tanulmányban szereplő megállapítások igencsak elgondolkodtatóak, főleg a GDPR (General Data Protection Regulation) fényében. Az EU-s polgárok adatait kezelő szervezeteknek, cégeknek ugyanis biztosítaniuk kell majd az új adatvédelmi rendeletben foglaltak szerinti megfelelőségüket, miközben egyre több támadással kell szembe nézniük. Egy ilyen környezetben nem lesz könnyű igazolni, hogy kellően robosztus védelem áll rendelkezésre az adatok oltalmazásához.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.

  2. 4

    Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.

  3. 4

    Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.

  4. 3

    Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.

  5. 3

    A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.

  6. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.

  7. 4

    A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.

  8. 3

    A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.

  9. 3

    A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.

  10. 4

    Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség