Fényképeikért aggódnak a felhasználók

A felhasználók a legjobban az érzékeny adataikat, fényképeiket féltik. Ennek ellenére a biztonság gyakorta szorul háttérbe.
 

A Kaspersky Lab egy érdekes kutatást végzett, melynek során arra volt kíváncsi, hogy a felhasználók milyen típusú digitális értékeik miatt aggódnak a leginkább, és milyen védelmi intézkedéseket tesznek annak érdekében, hogy az érzékeny adataikat, fájljaikat megóvják.
 
A felmérés során a válaszadók 49 százaléka a mobilokon tárolt fényképeket minősítette a legértékesebbnek. A saját magukról készült képek mellett a gyermekeikről készített fényképeket, videókat is nagyon féltik. Kijelenthető, hogy az értékes emlékek elvesztésének gondolata a legtöbb ember számára nagyon frusztráló. 
 
Mi, mennyit ér?
 
Amikor a felmérés résztvevői azt a feladatot kapták, hogy pénzben kifejezhető módon értékeljék a készülékeiken, számítógépeiken lévő különféle adatokat, fájlokat, akkor a prioritási sorrend megváltozott. A legtöbben ugyanis a pénzügyi adatokat vélték a legfontosabbnak, és átlagosan 13,33 euróban határozták meg azok értékét. Ezt követően a címjegyzékek, telefonkönyvek következtek 11,89 euróval, majd a személyes dokumentumok jöttek a sorban 10,56 euróval. A válaszadók e feladat során mindössze a negyedik helyen említették a fényképeiket, amelyekhez átlagosan 10,37 eurós értéket rendeltek. Vagyis a kockázatok értékelése anyagi szempontból más eredményt hozott, mint amikor a felhasználóknak elsősorban az érzelmeikre kellett hagyatkozniuk a prioritások felállítása során.
 
"A vizsgálat érdekes eredményekkel szolgált. Egyrészt úgy tűnik, hogy az emberek tisztában vannak azokkal az adattípusokkal, amelyek fontosak számukra, másrészről viszont kevésbé ismerik az adataik értékét" - mondta Andrei Mochola, a Kaspersky Lab Consumer Business részlegének vezetője.
 
A legnagyobb probléma azonban az, hogy az aggodalmak nem igazán mutatkoznak meg a biztonsági intézkedésekben. A felhasználók 58 százaléka az okostelefonját úgy próbálja megóvni, hogy azt „igyekszik nem elveszíteni”, és nem adja oda másoknak. Mindössze az 53 százalékuk védi a készülékét jelszóval vagy egyéb hitelesítési módszerrel, míg csupán a 43 százalékuk készít mentést a fájlokról, adatokról. Titkosítást pedig a felhasználók kevesebb mint negyede alkalmaz.
 
  1. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  2. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  3. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  4. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  5. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  6. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  7. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  8. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  9. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  10. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség