Bányászatra sarkallja a szervereket egy trójai

​Egy olyan kártékony kód kezdett terjedni felhős környezetekben működő szerverek körében, amely a fertőzött kiszolgálókat kriptobányászatba vonja be.
 

A kiberbűnözők gyakran terjesztenek olyan kódokat, amelyek segítségével kriptobányászathoz szükséges erőforrásokhoz juthatnak. Mivel ez egy igencsak teljesítményigényes terület, ezért ilyen esetekben előszeretettel fordulnak a nagyobb kapacitásokkal kecsegtető kiszolgálók felé. Ez történik a PyLoose nevű kártékony program kapcsán is.
 
A Wiz biztonsági kutatói leplezték le a PyLoose károkozót, amely tulajdonképpen nem más, mint egy viszonylag egyszerű Python script. Az eddigi vizsgálatok szerint a kártevő az első fertőzéseit idén júniusban hajtotta végre. Azóta a szakemberek látókörébe további legalább 200 olyan szerver került, amelyeken kimutatható volt a PyLoose nem éppen áldásos ténykedése.
 
A Pyhton alapú megközelítés a csalók szempontjából azért jó, mert így képesek Linux alapú szervereket is kompromittálni, amelyek ezúttal kiemelt célpontot jelentenek számukra. Emellett a PyLoose révén úgynevezett fileless, azaz fájlok létrehozása nélkül elkövetett támadásokat tudnak véghez vinni, amivel jelentősen megnehezítik a károkozásaik detektálását, miközben a fájlrendszeren még csak nyomokat sem hagynak maguk után.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.

  2. 3

    A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.

  3. 3

    Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.

  4. 4

    A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.

  5. 4

    Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.

  6. 3

    Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.

  8. 4

    A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.

  9. 4

    A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.

  10. 3

    A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség