A vírusterjesztők is ráharaptak a KMSPico-ra
A sokak által jól ismert KMSPico alkalmazás mögé kezdték elrejteni a kártékony kódjaikat a vírusterjesztők.
A Windows és az Office aktiválására alkalmas KMSPico szoftver meglehetősen nagy népszerűségnek örvend az interneten. Ugyanakkor biztonsági szakértők nem véletlenül szokták hangsúlyozni, hogy a szoftverek ilyen módon történő aktiválása kockázatokat rejt. Különösen azóta, hogy a vírusterjesztők is rákaptak a KMSpico-ra, és próbálják kihasználni a program ismertségét. A Red Canary szakértői szerint ráadásul korántsem csak az egyéni felhasználók esetében kell kockázatokkal számolni, hanem minden olyan szervezetnél, amely így próbálja aktiválni a Windows és/vagy az Office példányokat.
A kalózkodás kockázatai
A biztonsági kutatók olyan kártékony fájlokra akadtak az interneten, amelyek a KMSpico nevének emlegetésével próbálják rávenni a felhasználókat arra, hogy töltsék le a programot. Csakhogy ezek a manipulált telepítők vagy egyáltalán nem is tartalmazzák az aktiváló szoftvert, vagy járulékos kódokat foglalnak magukban. Ez utóbbi eset a gyakoribb, mivel ezzel tudják leginkább kerülni a feltűnést az elkövetők. Így a felhasználó számítógépén a KMSpico teljes értékűen elindul, és kisebb az esélye annak, hogy bárki elkezd gyanakodni nemkívánatos háttértevékenységek miatt. Márpedig ilyen esetekben akad bőven ezekből is.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat