Zsarolóvírusok a kritikus infrastruktúrákban
A kritikus infrastruktúrák közül az energetikai és a vízügyi szektor szenved leginkább a zsarolóvírusokra épülő támadásoktól.
A Sophos a legutóbbi felmérése során arra volt kíváncsi, hogy a kritikus infrastruktúrákat milyen módon érintik a zsarolóvírusok által jelentett kockázatok, és azok kezelése miként zajlik. 275 energetikai, olaj- és gázipari, valamint közüzemi szervezetet kérdezett meg e témában.
- mondta Chester Wisniewski műszaki igazgató."A bűnözők oda koncentrálják az erőforrásaikat, ahol a legtöbb problémát és zavart okozhatják. Így a közvélemény gyors megoldást fog követelni, ezzel pedig azt remélik, hogy a váltságdíj követeléseket kifizetik a szolgáltatók a gyorsabb helyreállítás érdekében. Ez a közműveket a ransomware támadások elsődleges célpontjává teszi. Az általuk biztosított alapvető funkciók miatt a modern társadalom megköveteli, hogy gyorsan és minimális fennakadás nélkül álljanak helyre"
A biztonsági cég jelentése rávilágít arra, hogy két kritikus infrastrukturális ágazat, az energetika és a vízügy helyreállítási költségeinek átlaga egy év alatt megnégyszereződött - hárommillió dollárra.
Az energetikai és vízügyi szektorban a szervezetek 67%-át sújtotta zsarolóvírus alapú támadás 2024-ben. Ez magasabb, mint a kritikus infrastruktúrákban mért globális átlag, ami ezúttal 59 százalékra adódott. Ráadásul e két szektorban a helyreállítási idő is nagyobb, mint az átlag. A ransomware által sújtott szervezetek mindössze 20 százaléka tudott egy héten vagy annál rövidebb időn belül helyreállni. A helyreállítást gyakorta az is akadályozta, hogy a biztonsági mentések is kompromittálódtak a támadások során.
- mondta Wisniewski."Mindez ismét azt mutatja, hogy a váltságdíj kifizetése szinte mindig ellentétben áll az érdekeinkkel. Egyre többen fizetik ki a váltságdíjat (61%) a helyreállítás részeként, ám a helyreállításhoz szükséges idő mégis meghosszabbodott. A közműveknek fel kell ismerniük, hogy célba vették őket, és megelőző lépéseket kell tenniük"
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat