Zsarolóvírus miatt akadozott a Foxconn termelése

​A Foxconn hivatalosan is elismerte, hogy május végén az egyik mexikói gyárában egy zsarolóvírus okozott fennakadásokat.
 

Május végén a Foxconn egyik mexikói gyáregységében korlátozni kellett a termelést. Akkor még nem lehetett biztosan tudni, hogy mi okozta a fennakadásokat. Mostanra azonban beigazolódott, hogy a gyárat egy kibertámadás érte, amelynek következtében egy zsarolóvírus jutott be az informatikai infrastruktúrába. Az esettel kapcsolatban a Foxconn egyelőre meglehetősen szűkszavúan nyilatkozott, de azt megerősítette, hogy a problémák gyökere egy zsarolóvírus által okozott fertőzésben keresendő.
 
"Beigazolódott, hogy az egyik mexikói gyárunkat zsarolóvírusra épülő kibertámadás sújtotta. A kiberbiztonsági csapatunk ennek megfelelően elkezdte végrehajtani a helyreállítási tervet. A gyár működése fokozatosan helyre is állt. Az üzleti működésben tapasztalható kiesést a termelési kapacitások szabályozásával kezeljük. Becsléseink szerint az incidens csak kisebb hatást gyakorol a teljes cégcsoport működésére" - közölte a Foxconn.
 
A vállalat egyelőre csak a közvetlen ügyfeleit és partnereit tájékoztatta a részletekről, így nincsnek hivatalosan megerősített információk a támadás pontos hátteréről. Az interneten megjelent hírek szerint azonban a gyár rendszerébe a LockBit zsarolóprogramnak sikerült bejutnia.
 
Időközben a LockBit mögött lévő kiberbanda magára vállalta a történteket, és egyben meg is zsarolta a Foxconn-t. A kibercsoport június 11-ig adott haladékot a váltságdíj kifizetésére, és közölte, hogy ha nem kapja meg a pénzt, akkor olyan adatokat, információkat fog nyilvánosságra hozni, amelyek a támadás során szivárogtak ki a cégtől.
 
Azt nem lehet tudni, hogy milyen információk kerülhettek ki, de nem zárható ki, hogy más vállalatok szellemi tulajdonai, tervdokumentációi stb. is illetéktelen kezekbe kerültek. (Az érintett üzem olyan cégeknek is gyárt, mint például a Sony, a Motorola vagy a Cisco.)
 
A Foxconn esetében nem ez volt az első mexikói támadás. 2020 decemberében egy másik mexikói üzemének rendszerébe került zsarolóvírus. Akkor a DoppelPaymer csoport okozott károkat, és követelt 34 millió dollárt a helyreállításhoz szükséges adatokért, illetve azért, hogy a támadás során lopott, állítólag 100 GB-nyi adatot ne hozza nyilvánosságra.
 
  1. 3

    A Cisco IOS XE-hez több patch vált elérhetővé.

  2. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  3. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  4. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  5. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  6. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  7. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  8. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  9. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  10. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség