WordPress: hamis biztonsági riasztások terjednek
Az internetes csalók most éppen biztonsági hibákról szóló jelentéseket hamisítanak. Ezúttal a WordPress alapú oldalak üzemeltetőit szemelték ki maguknak.
A WordPress kapcsán viszonylag gyakorta jelennek meg különféle biztonsági hibákról szóló közlemények, amelyek között sajnos kritikus veszélyességű sebezhetőségekre rávilágító tájékoztatók is akadnak. Internetes csalók egy csoportja úgy gondolta, hogy a sok sérülékenységi jelentés közé becsempész egy sajátot is.
A Wordfence és PatchStack jelentése szerint a csalók olyan elektronikus levelekkel kezdték megkörnyékezni a WordPress oldalak tulajdonosait, illetve üzemeltetőit, amelyek egy súlyos sérülékenységről szólnak. A spammerek a hibára CVE-2023-45124 azonosítóval hivatkoznak, hogy minél hihetőbbek legyenek, miközben a levelüknek semmiféle valóságalapja nincs. Azt állítják a WordPress fejlesztőinek nevében, hogy a népszerű webes alkalmazás következő verziójába be fog kerülni a hibajavítás, de annak megjelenéséig egy "hivatalos" plugin telepítésével csökkenthetővé válhatnak a kockázatok. Természetesen - a levélhez hasonlóan - a bővítmény sem a WordPress fejlesztőitől származik, és semmiféle hibát nem javít, ellenben komoly károkat okozhat.
Prémium előfizetéssel!
-
A Citrix Secure Access Client egy biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Google Chrome legfrsisebb kiadása két biztonsági hibajavítással érkezett.
-
Az Apache Tomcathez több biztonsági hibajavítás érkezett.
-
A Veeam Backup & Replication két sérülékenység miatt szorul frissítésre.
-
A Tenable három biztonsági hibát javított az Agent alkalmazásban.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz két hibajavítást adott ki.
-
A Trend Micro Password Manager egy biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az IBM kilenc sérülékenységről számolt be a Security QRadar EDR-rel összefüggésben.
-
A GitLab fejlesztők biztonsági frissítéseket adtak ki.
-
Elérhetővé váltak az Adobe PDF-kezelő alkalmazásainak legújabb verziói, amelyek több sebezhetőséget is orvosolnak.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat