Webszervereket támad az Apmod trójai
Az Apmod trójai a Linux alapú webkiszolgálókat fertőzi meg, majd ilyen módon próbálja célkeresztbe állítani a kliens számítógépeket.
Az Apmod trójai azon kártékony programok táborát gyarapítja, amelyek a Linux alatt futó Apache webszervereket veszik célba. A károkozó tulajdonképpen nem más, mint egy Apache modul, amelynek beépülése után a HTTP-adatforgalom a trójai felügyelete alá kerül, és azt szabadon tudja manipulálni.
Az Isidor Biztonsági Központ közleménye szerint az Apmod egy távoli szerverről tölti le azokat a kódokat, amelyeket később beilleszt a kiszolgált weboldalak forrásába. A HTML-kódokban a leggyakoribb tageket manipulálja, majd amikor ezeket a kliensen a felhasználó egy böngészőben megjeleníti, akkor nemkívánatos műveletek következhetnek be. Vagyis a trójai végső célpontját nem az Apache szerverek, hanem a kliensek jelentik.
Az Apmod fontos jellemzője, hogy mielőtt egy kliens felé elkezdi manipulálni a hálózati adatforgalmat, azelőtt gondosan megvizsgálja a körülményeket. Ezzel próbálja elérni, hogy minél kisebb valószínűséggel derüljön fény a jelenlétére. Így például nem kompromittálja a weboldalak kódját abban az esetben, ha a szerveren meghatározott folyamatok futnak, ha a kliens a helyi hálózatból éri el a kiszolgálót, illetve ha a kérésekben számára nem megfelelő User-Agent szerepel. Emellett az egyszer már megtámadott kliensek IP-címéből, pontosabban az azokból képzett hash-ekből egy feketelistát állít össze, így egy számítógépet "csak" egyszer vesz célba.
-
A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.
-
A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.
-
A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat