Vigyázzon! Alattomos csalók lopják az adatokat a Facebookon

Egy nagyon megtévesztő, meglehetősen nehezen észrevehető csalási módszer terjed a Facebookon. Ön is legyen résen!
 

A Facebook a netes csalók egyik kedvelt területe. Az elmúlt években sok trükkjükről hullt már le a lepel, de ettől egy percig sem riadtak vissza. Ellenkezőleg: újabb és újabb módszerekkel próbálják rászedni a gyanútlan felhasználókat, és ilyen módon minél több bizalmas adathoz igyekeznek hozzáférni. Az elmúlt hetekben indított egyik támadássorozatuk is ebbe a körbe tartozik, és egyre több országban jelent veszélyt.
 
Először az F-Secure kutatói lettek figyelmesek arra, hogy mind több olyan Facebook bejegyzéssel lehet találkozni, amelyek egy új típusú módszer alkalmazásával próbálják megtéveszteni mind a Facebook rendszerét, mind a felhasználókat. Az ártalmas tartalmak érkezhetnek üzenőfalon keresztül, vagy akár Messenger üzenetekben is. Ráadásul a csalók valós személyek feltört Facebook profiljait használják fel, így még nehezebb kiszűrni a nemkívánatos bejegyzéseiket.
 
A problémás üzenetek először svéd felhasználókat veszélyeztettek, majd néhány nap múlva már a finn és a német facebookozókat sem kímélték. Nagy valószínűséggel ezzel nem fog megállni ez a csalássorozat, ezért érdemes már most felkészülni rá, és körültekintően bánni a közösségi oldalon megjelenő tartalmakkal. Már csak azért is, mert nehéz észre venni a rendellenességet, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy az egyik ilyen ártalmas bejegyzésre már több mint 200 ezren kattintottak.

 
Ez esetben a csalók olyan üzeneteket terjesztenek, amelyek látszólag egy YouTube-ra feltöltött videóra mutatnak. A valóságban azonban egy rövidített URL szerepel a bejegyzésben, ami attól függően vezeti egy külső weboldalra a felhasználót, hogy éppen milyen eszközt használ. Amennyiben androidos vagy iOS alapú készüléket használ, akkor az alábbi weblap nyílik meg, amelyen a csalók a bejelentkezési adatokat igyekeznek kipuhatolni oly módon, mintha azt a Facebook kérné.

 
Amennyiben a felhasználó beírja az e-mail címét és a jelszavát, akkor a profilja azonnal kiszolgáltatottá válhat, és azt a támadók további személyek megkárosításához használhatják fel.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.

  2. 4

    A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.

  3. 3

    A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.

  4. 3

    A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.

  5. 3

    A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.

  6. 3

    Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.

  7. 3

    A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.

  8. 3

    A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.

  9. 4

    A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.

  10. 3

    A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség