Újabb adatvédelmi incidens a Facebookon
Több százmillió Facebook felhasználó telefonszáma került ki az internetre egy mindenki számára letölthető adatbázisban.
A Facebook egy újabb adatvédelmi botrányba keveredett, miután a TechCruch arról számolt be, hogy a közösségi oldalról rengeteg telefonszám került ki az internetre. Ez az adatállomány nem volt semmiféle védelemmel, titkosítással ellátva, és mindenféle hitelesítő adat nélkül letölthető volt egy szerverről. Összesen 419 millió adatrekordot tartalmazott, vagyis egy ilyen komoly méretű adatbázishoz juthatott hozzá tulajdonképpen bárki a neten.
Az eddigi hírek szerint az adatállományban megtalálhatóak voltak Facebook ID-k és azokhoz tartozó telefonszámok. A Facebook ID-k segítségével pedig a közösségi oldalon minden egyes profil pontosan beazonosítható, így az azokhoz megadott telefonszámokkal akár célzott módon lehet visszaéléseket elkövetni. Ennek egyik lehetőségét a SIM-kártyákkal történő manipulációk jelentik. Ugyanakkor tömeges károkozások sem zárhatók ki például kéretlen telefonhívásokon vagy kéretlen üzeneteken keresztül.
A Facebook részben elismerte, hogy az adatok az adatbázisából származnak, de egyben hangsúlyozta, hogy nem 419 millió érintettről van szó, mivel a szóban forgó adatállomány duplikált és hibás rekordokat is tartalmaz. Emellett közölte, hogy az adatok még azelőtt kerülhettek ki, mielőtt tavaly szigorításokat vezetett be a telefonszámok kezelését illetően. Persze ezek az érvek nem valószínű, hogy sok felhasználót megnyugtatnak.
Prémium előfizetéssel!
-
A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.
-
Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.
-
Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.
-
Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.
-
A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.
-
A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.
-
Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat