Újabb adatvédelmi incidens a Facebookon

​Több százmillió Facebook felhasználó telefonszáma került ki az internetre egy mindenki számára letölthető adatbázisban.
 

A Facebook egy újabb adatvédelmi botrányba keveredett, miután a TechCruch arról számolt be, hogy a közösségi oldalról rengeteg telefonszám került ki az internetre. Ez az adatállomány nem volt semmiféle védelemmel, titkosítással ellátva, és mindenféle hitelesítő adat nélkül letölthető volt egy szerverről. Összesen 419 millió adatrekordot tartalmazott, vagyis egy ilyen komoly méretű adatbázishoz juthatott hozzá tulajdonképpen bárki a neten.
 
Az eddigi hírek szerint az adatállományban megtalálhatóak voltak Facebook ID-k és azokhoz tartozó telefonszámok. A Facebook ID-k segítségével pedig a közösségi oldalon minden egyes profil pontosan beazonosítható, így az azokhoz megadott telefonszámokkal akár célzott módon lehet visszaéléseket elkövetni. Ennek egyik lehetőségét a SIM-kártyákkal történő manipulációk jelentik. Ugyanakkor tömeges károkozások sem zárhatók ki például kéretlen telefonhívásokon vagy kéretlen üzeneteken keresztül.
 
A Facebook részben elismerte, hogy az adatok az adatbázisából származnak, de egyben hangsúlyozta, hogy nem 419 millió érintettről van szó, mivel a szóban forgó adatállomány duplikált és hibás rekordokat is tartalmaz. Emellett közölte, hogy az adatok még azelőtt kerülhettek ki, mielőtt tavaly szigorításokat vezetett be a telefonszámok kezelését illetően. Persze ezek az érvek nem valószínű, hogy sok felhasználót megnyugtatnak.
 
Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy a kiszivárgott adatok mely régiókat érintik. Annyi biztos, hogy 133 millió amerikai, 50 millió vietnámi és 18 millió brit személy telefonszáma is kiszolgáltatottá vált.
 
  1. 3

    Az IBM Db2 egy újabb biztonsági javítással bővült.

  2. 4

    A Docker fejlesztői egy több éve létező biztonsági rést foltoztak be.

  3. 3

    A Trend Micro VPN Proxy One Pro egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 3

    Négy biztonsági hiba látott napvilágot az ISC BIND kapcsán.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással érkezett meg a legújabb Chrome verzió.

  6. 3

    A Zyxel számos vezeték nélküli hozzáférési ponthoz adott ki biztonsági frissítést.

  7. 3

    A Juniper több hibát javított a Junos OS-ben.

  8. 3

    A Vtiger CRM két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  9. 3

    Az IBM WebSphere Application Serverhez egy biztonsági frissítés vált letölthetővé.

  10. 4

    A SolarWinds kritikus sebezhetőségeket is orvosolt az ARM esetében.

Partnerhírek
​A kék halál képernyőn túl

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne?

Mesterséges intelligencia és deepfake a támadásokban

Az ESET legújabb Threat Report jelentése átfogó képet ad az ESET szakértői csapata által 2023 decemberétől 2024 májusáig megfigyelt fenyegetettségi trendekről.

hirdetés
Közösség