Újabb adatvédelmi incidens a Facebookon

​Több százmillió Facebook felhasználó telefonszáma került ki az internetre egy mindenki számára letölthető adatbázisban.
 

A Facebook egy újabb adatvédelmi botrányba keveredett, miután a TechCruch arról számolt be, hogy a közösségi oldalról rengeteg telefonszám került ki az internetre. Ez az adatállomány nem volt semmiféle védelemmel, titkosítással ellátva, és mindenféle hitelesítő adat nélkül letölthető volt egy szerverről. Összesen 419 millió adatrekordot tartalmazott, vagyis egy ilyen komoly méretű adatbázishoz juthatott hozzá tulajdonképpen bárki a neten.
 
Az eddigi hírek szerint az adatállományban megtalálhatóak voltak Facebook ID-k és azokhoz tartozó telefonszámok. A Facebook ID-k segítségével pedig a közösségi oldalon minden egyes profil pontosan beazonosítható, így az azokhoz megadott telefonszámokkal akár célzott módon lehet visszaéléseket elkövetni. Ennek egyik lehetőségét a SIM-kártyákkal történő manipulációk jelentik. Ugyanakkor tömeges károkozások sem zárhatók ki például kéretlen telefonhívásokon vagy kéretlen üzeneteken keresztül.
 
A Facebook részben elismerte, hogy az adatok az adatbázisából származnak, de egyben hangsúlyozta, hogy nem 419 millió érintettről van szó, mivel a szóban forgó adatállomány duplikált és hibás rekordokat is tartalmaz. Emellett közölte, hogy az adatok még azelőtt kerülhettek ki, mielőtt tavaly szigorításokat vezetett be a telefonszámok kezelését illetően. Persze ezek az érvek nem valószínű, hogy sok felhasználót megnyugtatnak.
 
Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy a kiszivárgott adatok mely régiókat érintik. Annyi biztos, hogy 133 millió amerikai, 50 millió vietnámi és 18 millió brit személy telefonszáma is kiszolgáltatottá vált.
 
  1. 4

    A FortiClient kapcsán egy nulladik napi sebezhetőségre derült fény.

  2. 4

    A Palo Alto PAN-OS egy kritikus veszélyességű sebezhetőséget tartalmaz.

  3. 3

    Az Apache Tomecat három sérülékenység miatt kapott frissítést.

  4. 4

    A Fortinet számos hibajavítást adott ki a hálózatbiztonság megoldásaihoz.

  5. 3

    A Citrix a virtualizációs megoldásaihoz egy biztonsági frissítést tett elérhetővé.

  6. 4

    Az SAP kiadta a novemberi biztonsági frissítéseit.

  7. 4

    Az Adobe egy kritikus veszélyességű sebezhetőséget szüntetett meg a Photoshopban.

  8. 4

    Az Adobe InDesign kapcsán hat sérülékenységre derült fény.

  9. 4

    Az Adobe a kereskedelmi platformjaihoz egy fontos frissítést tett letölthetővé.

  10. 4

    Kilenc biztonsági javítás vált elérhetővé az Adobe Illustratorhoz.

Partnerhírek
Új funkciókat kaptak az ESET otthoni védelmi szofverei

​Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen.

Hazánkba is megérkezett az ESET Services

​Az ESET Magyarországon is elérhetővé tette az ESET Servicest, amely többek között biztosítja a gyors, felügyelt EDR (XDR) szolgáltatást is.

hirdetés
Közösség