Új biztonsági funkciók a Facebooknál

​A Facebook olyan biztonsági megoldásokat mutatott be a Messenger kapcsán, amelyek az adatvédelmet hivatottak elősegíteni.
 

A Facebooknak az elmúlt időszakban igencsak meggyűlt a baja az adatvédelemmel. Így aztán nem csoda, ha a vállalat folyamatosan jelenti be azokat a fejlesztéseit, amelyek a felhasználók digitális értékeinek védelmét hivatottak megerősíteni. A napokban leleplezett újdonságok elsősorban a Messenger kapcsán láttak napvilágot. Nem mondható, hogy eget rengető vívmányokról van szó, bizonyos esetekben azonban mégis hasznosak lehetnek, így érdemes egy pillantást vetni rájuk.
 
A legérdekesebb újdonság az App Lock nevet kapta, és a célja nem más, mint hogy kilépés nélkül tegye zárolhatóvá a Messenger alkalmazást. A Facebook szerint az egyebek mellett akkor jöhet jól, ha például valaki kölcsön akarja adni a telefonját rövidebb időre valamely családtagjának vagy barátjának. Ekkor az App Lock miatt a másik személy nem fogja tudni megnyitni az üzenetküldő appot, így nem férhet hozzá az abban tárolt üzenetváltásokhoz és egyéb tartalmakhoz.

 
Az App Lock jelenleg csak az iPhone és iPad készülékeken vethető be. Támogatja az ujjlenyomatos és az arcfelismerésen alapuló hitelesítést, vagyis a zárolás könnyen feloldható az arra jogosult személyek számára. Az újdonság alapértelmezetten nem engedélyezett, azt manuálisan kell bekapcsolni az adatvédelmi beállítások között.
 
A Facebook jelezte, hogy már dolgozik az App Lock azon változatán, amely az androidos Messengerrel is kompatibilis. Azt azonban nem közölte, hogy Android alatt mikor válik majd elérhetővé a biztonsági funkció, de elképzelhető, hogy néhány hónapot még várni kell rá.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.

  2. 5

    A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.

  3. 5

    A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.

  4. 3

    A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.

  5. 3

    A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.

  6. 4

    A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.

  7. 4

    A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.

  8. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.

  9. 4

    A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.

  10. 3

    A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

Partnerhírek
​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

hirdetés
Közösség