Továbbra is sok a netes zaklató
Az internetes zaklatások száma a múlt évben némileg csökkent, de még így is nagyon magas az ilyen incidenseknek áldozatul eső felhasználók száma.
A Kaspersky legújabb, stalkerware programokkal foglalkozó jelentése szerint a helyzet e károkozók téren kis mértékben javult az előző évhez képest. Ugyanakkor a világjárványt is fontos számításba venni, ugyanis a stalkerware programokat sokszor élettárs vagy partner élete feletti digitális kontroll eszközeként alkalmazzák. Ennek fényében nem meglepő, hogy a stalkerware programok által érintett felhasználók száma a 2020. március-június közötti időszakban jelentősebb csökkenést mutatott, majd a számok stabilizálódni kezdtek.
A stalkerware egyben egy olyan globális jelenség is, amely mérettől, társadalmi berendezkedéstől vagy kulturális viszonyoktól függetlenül szinte minden országot érint. A Kaspersky 2020-as listáját Oroszország, Brazília, az Amerikai Egyesült Államok, India és Mexikó vezeti: ezekben az országokban esnek a legtöbben áldozatul a zaklatás e formájának. Őket az első európai országként Németország követi a hatodik helyet elfoglalva a globális rangsorban. A dobogó első tíz helyére még Irán, Olaszország, az Egyesült Királyság és Szaúd-Arábia fért fel. Magyarország a középmezőnyben került.
"A stalkerware által érintett felhasználók száma továbbra is magas. Nem szabad elfelejtenünk, hogy a számok mögött emberi életek húzódnak meg, és sokszor nem halljuk meg az áldozat néma segélykiáltását. Ezért úgy döntöttünk, hogy az elénk táruló képet megosztjuk a stalkerware ellen küzdő közösséggel, így mindnyájan jobban megismerhetjük a problémát" - fejtette ki Viktor Csebisev, a Kaspersky kutatás-fejlesztési csapatának vezetője.
Prémium előfizetéssel!
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat