Titkosít, majd zsarol a Ransomlock trójai

A Ransomlock.AC trójai titkosítja a felhasználói fájlokat, majd egy program megvásárlására igyekszik rákényszeríteni az áldozatául esett számítógép tulajdonosát.
 

A Ransomlock.AC trójai nagyon komoly károkat képes előidézni az általa kiszemelt rendszereken. Amennyiben azokon elindul - például nem megfelelően felkészített vírusvédelem hiányában -, akkor sok bosszúságot is okozhat. Ennek oka, hogy rengeteg, különféle típusú fájlt titkosít le, amelyek ezt követően használhatatlanná válhatnak. A kártékony program nem kíméli a dokumentumokat és a multimédiás állományokat sem.

Az Isidor Biztonsági Központ jelentéséből kiderült, hogy a Ransomlock.AC - a zsaroló károkozókhoz hűen - a titkosítási tevékenységének befejezését követően  egy üzenetablakot jelenít meg, amelyben közli a felhasználóval, hogy a számítógépe egy kártékony program áldozatává vált, és a fájljai (1024 bites RSA titkosítási eljárással) lekódolásra kerültek. Ahhoz pedig, hogy az állományok helyreállíthatók legyenek, egy fizetős programot kell letölteni egy, a trójai által megadott weboldalról. Ezt követően nyomatékosítja, hogy ha a felhasználó saját maga próbálja elvégezni a dekódolást, akkor a fájljai végérvényesen sérülhetnek. 

A Ransomlock.AC további jellemzője, hogy a működéséhez szükség van PowerShellre. Amennyiben ezt nem talál a károkozó a fertőzött PC-n, akkor egy Dropbox fiókból letölti a szükséges állományokat.

A zsaroló trójai programok elleni védekezés során a megelőzésre kell koncentrálni, amelynek részét kell képeznie a naprakész vírusvédelemnek valamint a rendszeresen elvégzett biztonsági mentéseknek is.

 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség