Titkosít, majd zsarol a Ransomlock trójai
A Ransomlock.AC trójai titkosítja a felhasználói fájlokat, majd egy program megvásárlására igyekszik rákényszeríteni az áldozatául esett számítógép tulajdonosát.
A Ransomlock.AC trójai nagyon komoly károkat képes előidézni az általa kiszemelt rendszereken. Amennyiben azokon elindul - például nem megfelelően felkészített vírusvédelem hiányában -, akkor sok bosszúságot is okozhat. Ennek oka, hogy rengeteg, különféle típusú fájlt titkosít le, amelyek ezt követően használhatatlanná válhatnak. A kártékony program nem kíméli a dokumentumokat és a multimédiás állományokat sem.
Az Isidor Biztonsági Központ jelentéséből kiderült, hogy a Ransomlock.AC - a zsaroló károkozókhoz hűen - a titkosítási tevékenységének befejezését követően egy üzenetablakot jelenít meg, amelyben közli a felhasználóval, hogy a számítógépe egy kártékony program áldozatává vált, és a fájljai (1024 bites RSA titkosítási eljárással) lekódolásra kerültek. Ahhoz pedig, hogy az állományok helyreállíthatók legyenek, egy fizetős programot kell letölteni egy, a trójai által megadott weboldalról. Ezt követően nyomatékosítja, hogy ha a felhasználó saját maga próbálja elvégezni a dekódolást, akkor a fájljai végérvényesen sérülhetnek.
A Ransomlock.AC további jellemzője, hogy a működéséhez szükség van PowerShellre. Amennyiben ezt nem talál a károkozó a fertőzött PC-n, akkor egy Dropbox fiókból letölti a szükséges állományokat.
A zsaroló trójai programok elleni védekezés során a megelőzésre kell koncentrálni, amelynek részét kell képeznie a naprakész vírusvédelemnek valamint a rendszeresen elvégzett biztonsági mentéseknek is.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat