Támadás érte a Targus szervereit

​A Targus fájlszervereihez illetéktelen hozzáférés történt. A biztonsági incidens kivizsgálása jelenleg is folyamatban van.
 

Az elsősorban notebook és tablet kiegészítőiről, illetve különféle táskáiról ismert Targus vállalat is kiberbűnözők célkeresztjébe került. A céget egy súlyos kibertámadás érte, aminek következtében fájlszerverekhez történt jogosulatlan hozzáférés. 

A Targus informatikusai április 5-én detektálták a támadást, és azonnal életbe léptették az ilyen esetekre kidolgozott incidensreagálási folyamatokat. Ezek részeként azonban számos rendszert le kellett állítani. 

A szakemberek izolálták az érintett kiszolgálókat, de ez sajnos az üzleti folyamatokat is érzékenyen érintette. Ugyanakkor e védelmi lépeseket meg kellett tenni, mivel csak így lehetett elejét venni a további károkozásoknak, és megóvni az épen maradt rendszereket. 

A Targus a biztonsági incidenst már bejelentette az illetékes hatóságoknál, illetve külső szakértőket is felkért az eset kivizsgálása, illetve a mielőbbi helyreállítás érdekében. Jelenleg azt vizsgálják a szakemberek, hogy a támadás során történt-e adatszivárgás. Sajnos erre meglehetősen nagy az esély, mivel az elkövetők érzékeny adatokat tároló kiszolgálókhoz is hozzáfértek.
 
  1. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  2. 4

    A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.

  3. 4

    Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.

  4. 4

    Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.

  5. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.

  6. 4

    A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.

  8. 3

    A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.

  9. 4

    A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.

  10. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség