Sürgősen frissíteni kell a Zyxel NAS-okat
A Zyxel kritikus veszélyességű biztonsági rést foltozott be egyes hálózati adattárolóin.
A hálózati (NAS) adattárolók kedvelt célpontjai a kiberbűnözőknek. Különösen a zsarolóvírusok terjesztői szeretik megkörnyékezni ezeket a készülékeket, hiszen, ha sikerül kompromittálniuk az adattárolókat, akkor azzal nagyon komoly károkat idézhetnek elő az áldozataiknál. Egyebek mellett ezért is érdemes most résen lenniük a Zyxel NAS tulajdonosoknak, illetve üzemeltetőknek. A gyártó ugyanis egy súlyos sérülékenységről számolt be.
Ahogy arról a Biztonságportál Prémium oldalain már hírt adtunk, a CVE-2023-27992 jelzésű sebezhetőség teljes mértékben kiszolgáltatottá tudja tenni az érintett NAS-okat. Mindezt oly módon, hogy a támadónak előzetes authentikációra sincs szüksége, csupán speciálisan összeállított HTTP-kérésekkel elérheti, hogy az operációs rendszer szintjén jogosulatlan parancsvégrehajtásra nyíljon lehetősége. Ettől kezdve pedig tetszőleges műveleteket hajthat végre.
Természetesen ezúttal is azok a NAS-ok a leginkább kiszolgáltatottak, amelyek az internet felől "szabadon" hozzáférhetők, azaz - a legjobb biztonsági gyakorlatokkal ellentétben - nincsnek például VPN-használatával védve a külső támadásokkal szemben.
Prémium előfizetéssel!
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
-
A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.
-
A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.
-
Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.
-
A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.
-
A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.
-
A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.
-
A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat