Súlyos hiba volt a Facebookban

​A Facebook 40 ezer dollárt fizetett egy biztonsági kutatónak, aki olyan hibákat fedezett fel, amik révén átvehetővé vált az irányítás Facebook profilok felett.
 

A Facebook rendszeresen alakítgatja a hibavadász programját, amelynek keretében biztonsági kutatók tehetnek bejelentéseket az általuk felfedezett sebezhetőségekről. A legutóbbi iránymutatás szerint egy sérülékenységért akár 10 ezer dollár is kifizethető, amennyiben azt a bejelentő etikus módon, az előírásoknak megfelelően hozza a Facebook tudomására, és a biztonsági rés veszélyessége kritikusnak minősül.
 
A vállalat azt is jelezte, hogy a Researcher Collaboration Payouts nevű kezdeményezésének köszönhetően immár arra is van lehetőség, hogy egy-egy sebezhetőség vagy sebezhetőségi lánc kidolgozásán munkálkodó szakemberek, csapatok megosztva kapják a jutalmat. A cég reményei szerint ezáltal elősegíthetővé válhat a biztonsági közösségen belüli együttműködés.
 
Érdemes megjegyezni, hogy az előbbiekben említett 10 ezer dolláros jutalom nincs kőbe vésve, és korántsem jelenti azt, hogy egy-egy biztonsági hiba ne érhetne többet. Jó példa erre, hogy a Facebook éppen most díjazott egy szakembert 40 ezer dollárral egy olyan sérülékenységi lánc feltárása kapcsán, amely lehetőséget adott felhasználói profilokhoz való hozzáférésre és azok manipulálására. A jutalmazott szakember egyebek mellett az elfelejtett jelszó funkció kacsán használt ki egy hibát, és brute force módszerekkel kerülte meg az ellenőrzőkódokra épülő védelmet.
 
A Facebook szintén beszámolt egy 15 ezer dolláros jutalomról is, amit egy másik kutató kapott. Az általa kimutatott hiba a profilokhoz újonnan hozzáadott e-mail címek és telefonszámok láthatósági beállításait lehetett manipulálni.
 
A vállalat jelezte, hogy mindegyik szóban forgó sérülékenységet javította, így azok már nem jelentenek kockázatot. Emellett hangsúlyozta, hogy nincs arra utaló információ, hogy korábban ezekkel a sebezhetőségekkel bárki visszaélt volna.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség