Ronda telefonszámlát hagy maga után ez a vírus

​Az SMSFactory trójai az elmúlt évben semmit sem vesztett a lendületéből. Mind a mai napig nyomot hagy a telefonszámlákon.
 

Az SMSFactory nevű, androidos készülékeket fertőző trójai program nem egy új keletű szerzemény. Ennek ellenére továbbra is sok mobilra jut fel, és okoz károkat. Kezdetektől fogva a legfontosabb célja, hogy a fertőzött készülékekről emelt díjas SMS-szolgáltatásokra iratkozzon fel, vagy emelt díjas hívásokat kezdeményezzen. Ezzel pedig nagyon kellemetlen meglepetéseket tud okozni, amikor az áldozata megkapja a telefonszámlát.
 
Az SMSFactory-val kapcsolatos fejleményeket a biztonsági cégek szorosan nyomon követik. Egyebek mellett az Avast és az ESET is, amelyek az utóbbi napokban is hírt adtak a trójairól. Az Avast jelezte, hogy az elmúlt évben 165 ezer alkalommal detektálta a trójait azon ügyfeleinek körében, akik használják az androidos védelmi alkalmazását. A legtöbb támadás orosz, brazil, argentin, török és ukrán felhasználók készülékei ellen következett be, de az adatokból kitűnik, hogy világszintű problémáról van szó.
 

Forrás: Avast
 
A kártékony program számos módon képes terjedni, de a legtöbbször nem hivatalos alkalmazásáruházakból letöltött appok révén kerül fel az okostelefonokra, táblagépekre. Az ESET legutóbb az APKMods és a PaidAPKFree weboldalakon mutatta ki a szerzemény jelenlétét. A vírusterjesztők sok esetben felnőtteknek szóló tartalmakkal, játékokhoz tartozó törésekkel, illetve videókkal és különféle reklámokkal igyekeznek rávenni a felhasználókat a fertőzött appok telepítésére.
 
Amikor az SMSFactory felkerül egy készülékre, akkor azon először kikapcsoltatja a felhasználóval a Google Play Protect szolgáltatást, hogy ezzel kerülje el a lebukást. Ezt követően különféle engedélyeket kér különösen hívásokkal, SMS-ezéssel és a címjegyzék kezelésével összefüggésben. Ez utóbbi azért problémás, mert a trójai képes a telefonkönyvi bejegyzések kiszivárogtatására, amivel a további terjedésének is megalapozhat.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  2. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  3. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  4. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  5. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  6. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  7. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  8. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

  9. 4

    Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.

  10. 4

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség