Rommá hackeltek egy Teslát
A Pwn2Own nemzetközi hackerversenyen több mint egymillió dollárt kerestek a résztvevők, akik széles körben használt szoftverek mellett egy Tesla Model 3-at is megkörnyékeztek.
A Pwn2Own az egyik legjelentősebb hackerversenynek számít. Az etikus hackerek számára minden évben akár több alkalommal megrendezett eseményen általában olyan szoftverek ellen lehet támadásokat bemutatni, amelyek világszerte nagy népszerűségnek örvendenek, így jelentős kísértést jelentenek a feketekalapos hackerek számára.
A megmérettetésen azokat a résztvevőket (mostanában már inkább csapatokat) jutalmazzák, akik sikeres támadást hajtanak végre olyan biztonsági réseken keresztül, amelyek korábban nem voltak ismertek. A jutalom kiérdemléséhez arra is szükség van, hogy a versenyzők a szervezők számára átadják az általuk feltárt sebezhetőségek részleteit, illetve az exploitokat.
Az idei, Vancouverben megrendezett Pwn2Own versenyen a résztvevők nagyon aktívak voltak, és számos sikeres támadást mutattak be. Ezzel összesen 1.035.000 dollárt kerestek, sőt az egyik csapat egy Tesla Model 3-mal is gazdagodott.
Prémium előfizetéssel!
-
A Citrix Secure Access Client egy biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Google Chrome legfrsisebb kiadása két biztonsági hibajavítással érkezett.
-
Az Apache Tomcathez több biztonsági hibajavítás érkezett.
-
A Veeam Backup & Replication két sérülékenység miatt szorul frissítésre.
-
A Tenable három biztonsági hibát javított az Agent alkalmazásban.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz két hibajavítást adott ki.
-
A Trend Micro Password Manager egy biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az IBM kilenc sérülékenységről számolt be a Security QRadar EDR-rel összefüggésben.
-
A GitLab fejlesztők biztonsági frissítéseket adtak ki.
-
Elérhetővé váltak az Adobe PDF-kezelő alkalmazásainak legújabb verziói, amelyek több sebezhetőséget is orvosolnak.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat