Kibertámadás bénította meg az Ingram Micro-t
Az Ingram Micro immár hivatalosan is elismerte, hogy egy zsarolóvírussal végrehajtott kibertámadás következtében vált elérhetetlenné számos rendszere és szolgáltatása.
Az Ingram Micro közleménye szerint a múlt héten egy ransomware támadás történt, amely súlyos következményekkel járt. Amint az incidens detektálására sor került, az üzemeltetők megtették az ilyen esetekre előírt intézkedéseket, és igyekeztek izolálni a károkozásokkal sújtott rendszereket. Ugyanakkor e védelmi tevékenységek részeként elővigyázatosságból további rendszereket is le kellett állítani, hogy az esetleges további problémákat meg lehessen előzni.
Az Ingram Micro egyelőre nem közölte, hogy pontosan mely zsarolóvírus játszott szerepet a történtekben, és hogy az elkövetők titkosítottak-e adatokat, rendszereket, illetve, hogy történt-e adatszivárogtatás.
A BleepingComputer úgy értesült, hogy a hardver, szoftver és felhős megoldások esetében is disztribútori tevékenységet végző, illetve számos informatikai szolgáltatást nyújtó Ingram Micro infrastruktúrájába a SafePay zsarolóvírus jutott be. A támadás pedig egy GlobalProtect VPN kapcsolaton keresztül valósult meg. Az interneten is feltűnt zsaroló üzenet szerint a vállalattól adatokat loptak a kiberbűnözők, de mindez még korántsem jelenti azt, hogy valóban történt adatszivárgás.
A SafePay egy viszonylag fiatal ransomware csoport, amely tavaly kezdte meg működését, és idén már az egyik legaktívabb kiberbandává nőtte ki magát. Eddig több mint 220 jelentős támadás írható a számlájára. A károkozásait több esetben VPN-hozzáféréseken keresztül valósította meg általában lopott hitelesítő adatok felhasználásával. Az azonban biztos, hogy ha valóban a SafePay környékezte meg az Ingram Micro-t, akkor azt korántsem lehet félvállról venni.
-
Hat biztonsági rést foltozott be a Google a ChromeOS operációs rendszeren.
-
Az Apache HTTP Server egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A SonicWall SMA100 SSL-VPN kapcsán négy biztonsági hibára derült fény.
-
Jelentős biztonsági frissítés érkezett a Firefoxhoz.
-
A Google Chrome két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A Node.js két sérülékenységet tartalmaz.
-
A Sophos Firewall kapcsán öt biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.
-
A Grafana fejlesztői három biztonsági hibáról számoltak be.
-
A Microsoft újabb biztonsági javításokat adott ki az Edge webböngészőhöz.
-
Az IBM HTTP Serverhez három biztonsági javítás vált letölthetővé.
Az ESET közzétette legfrissebb kiberfenyegetettségi jelentését, amely a 2024. december és 2025. május közötti időszakban tapasztalt kiberkockázatokat mutatja be
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat