Ráharaptak a kiberbűnözők az energetikára

A legfrissebb felmérések szerint napjainkban az energetikai szektorban kell számolni a legnagyobb fokú kiberfenyegetettséggel.
 

Amikor a biztonsági cégek szakértőit arról kérdezik, hogy mégis mely cégeknek kell igazán tartaniuk a kiberfenyegetettségektől, akkor a válasz szinte mindig az, hogy kivétel nélkül minden vállalatnak fel kell készülnie a támadásokra. Ezzel nehéz is lenne vitatkozni, de azért mégis jó tudni, hogy melyek azok a szektorok, iparágak, amelyek esetében a kockázatok fokozottan jelentkeznek. Ezért a Kaspersky Lab úgy határozott, hogy nyilvánosságra hozza a sebezhetőségekkel, illetve a kártékony programokkal kapcsolatban végzett vizsgálatainak legfrissebb eredményeit. Ezekből jól kirajzolódik, hogy a kiberbűnözés mely szegmensek felé kacsintgat a leggyakrabban.
 
Sebezhetőségek
 
A biztonsági cég szakemberei 322 sérülékenységet pécéztek ki. Az ezek között lévő biztonsági rések közül számos ipari vezérlőrendszert vagy éppen ipari környezetekben elterjedt protokollt, szoftvert érint. Kiderült, hogy e sérülékenységek közül 178 leginkább az energetikai szektorban okozott problémákat. 164 pedig a gyártással, valamint a szállítással foglalkozó szervezeteket sújtotta. Ezek mellett viszonylag sok gond adódott a vízművek, a kereskedelemi cégek, valamint az élelmiszeripari és mezőgazdasági szektorok képviselőinek körében is.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A OpenVPN Server sérülékenysége szolgáltatásmegtagadási támadásokat idézhet elő.

  2. 3

    A Next.js kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.

  4. 3

    A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.

  5. 4

    A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.

  6. 3

    A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.

  7. 4

    A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.

  8. 3

    A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.

  9. 3

    Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.

  10. 4

    Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.

Partnerhírek
Pályázati Felhívás - „Az év információbiztonsági tartalom előállítója 2025”

A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.

8 tipp a félelemkeltő csalások elleni védelemhez

A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.

hirdetés
Közösség