Pipa lesz a nem biztonságos oldalakra a Google

​A Google Chrome szeptembertől már a nem biztonságos weboldalakra történő figyelmeztetésekre fogja helyezni a hangsúlyt a címsorban.
 

A webböngészők esetében megszokhattuk, hogy amennyiben biztonságos, titkosított kommunikációt használó, HTTPS-alapú weboldal letöltésére kerül sor, akkor az alkalmazások címsorában megjelenik a biztonságra utaló zöld lakat ikon, esetenként az is, hogy "biztonságos" a weblap. A tanúsítvány típusától függően akár annak a szervezetnek a nevét is kiírják, amelyhez a weboldal tartozik. Természetesen a fentiek alól a Google Chrome sem kivétel. 


Azonban a Google úgy határozott, hogy ősszel módosít az eddigi szemléleten. A Chrome 69-es verziójától kezdődően már nem fogja kiírni, hogy "biztonságos" a címsorban, hanem csak egy lakattal jelzi, hogy titkosított a kommunikáció a felhasználó által letöltött weboldal esetében. A Chrome 70 pedig a "Nem biztonságos" kifejezést fogja pirossal megjeleníteni a hagyományos HTTP protokollt alkalmazó webhelyek esetében. Vagyis ősztől már a védtelen weblapok lesznek a figyelem középpontjában.


A Google által bejelentett változások első hallásra nem tűnnek komolynak, ugyanakkor jól tükrözik az interneten végbemenő változásokat. A vállalat statisztikái szerint ugyanis manapság már a weboldalak egy jelentős hányada támogatja a HTTPS-alapú adatforgalmat, így egyre inkább a maradék, nem titkosított oldalakra kell helyezni a hangsúlyt. 

"Azt reméljük, hogy e változások tovább segítik az alapértelmezetten biztonságos és könnyen kezelhető Web felé vezető utón való előrehaladást. A HTTPS olcsóbban és könnyebben megvalósítható mint korábban, így nem érdemes halogatni a protokollra való migrációt" - nyilatkozta Emily Schechter, a Chrome Security termékmenedzsere.
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség