Otthoni PC-ket ostromol a StopCrypt zsarolóvírus

​A StopCrypt zsarolóprogram elsősorban egyéni felhasználók számítógépein okoz komoly károkat.
 

A StopCrypt zsarolóprogramról viszonylag ritkán hallani pedig egy olyan károkozóról van szó, amely már 2018 óta ostromolja a számítógépeket méghozzá nem is kis számban. Amiért ritkábban kerül a címlapokra az nem más, mint hogy a terjesztői továbbra is tartják magukat ahhoz, hogy nem támadnak kiemelt célpontokat és nagyobb vállalatokat. Ehelyett elsősorban egyéni felhasználók számítógépeit állítják célkeresztbe, és a milliós váltságdíjak helyett kisebb összegű követelésekkel állnak elő. Vagyis ez a hackercsoport sok kicsi sokra megy alapon ténykedik. Az elkövetők általában 400-1000 dollár közötti váltságdíjat szabnak meg.
 
A StopCrypt legújabb variánsát ezúttal a SonicWall biztonsági kutatói vették alaposabban szemügyre, és megállapították, hogy az új változat elsősorban a rejtőzködés terén fejlődött. Többlépcsős támadások során fejti ki hatását. Először egy olyan komponens kerül fel a PC-kre, amely egy ideig elodázza a fertőzést annak érdekében, hogy így próbálja megkerülni a viselkedésalapú védelmeket. Majd egy idő után aktiválódik, és bejuttatja a memóriába a károkozásokhoz szükséges kódokat. Ennek során számos jól átgondolt API-hívással operál, hogy ezáltal is csökkentse a detektálásának valószínűségét
 
A kártékony program elsősorban ártalmas weboldalakról, illetve ingyenesnek kikiáltott vagy feltört programok révén jut fel a PC-kre. Több esetben az elkövetők megtévesztő webes hirdetéseket is közzétesznek, hogy mind több felhasználót érjenek el.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.

  2. 3

    A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.

  3. 4

    A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.

  4. 3

    A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.

  5. 4

    16 biztonsági hibajavítás érkezett a Moodle-hoz.

  6. 3

    A Zulip Server egy biztonsági hibát tartalmaz.

  7. 3

    A HAProxy kapcsán egy biztonsági rés került napvilágra.

  8. 3

    A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.

  9. 4

    Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.

  10. 4

    Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség