Nem válogatós a Adwind trójai, mindent fertőz

Az Adwind trójai nem mondható válogatósnak, hiszen Windows, Mac OS X és Linux alapú számítógépeken is képes károkozásokra.
 

Az Adwind trójai egy Java kódra épülő kártékony program, amely platformfüggetlen módon képes veszélyeztetni a számítógépeket, és még inkább az azokon kezelt, illetve tárolt adatokat. A károkozó Windows, Mac OS X, valamint Linux operációs rendszerek alatt is képes végrehajtani a számára kijelölt feladatokat, amelyeket egy távoli szerveren keresztül osztanak ki a terjesztői.

Az Isidor Biztonsági Központ jelentése kitért arra, hogy az Adwind alapvetően egy hátsó kapu létesítésével okoz problémákat. Az általa biztosított hozzáférésen keresztül képes hozzájárulni adatszivárgáshoz. Ahhoz, hogy ezt meg tudja tenni, figyeli a billentyűleütéseket és az egérrel végzett felhasználói műveleteket, valamint adott esetben a webkamerát is bekapcsolja kémkedési célokkal. Mindezek mellett képernyőképek készítésére alkalmas összetevővel is rendelkezik. A trójai további fontos jellemzője, hogy képes fájlok letöltésére és futtatására, így adott esetben rávehető további nemkívánatos programok telepítésére. Eközben pedig a terjesztői szabadon garázdálkodhatnak a fájlrendszeren, és állományokat olvashatnak, módosíthatnak, illetve törölhetnek.

 
  1. 4

    A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.

  2. 3

    A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.

  3. 4

    A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.

  4. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

  5. 4

    A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.

  6. 4

    Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.

  7. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  8. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  9. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  10. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség