Nem lehet letaszítani a trónról az Emotet vírust
A múlt hónapban az Emotet trójai számított a legelterjedtebb kártékony programnak. Az Agent Tesla pedig a vírusok toplistájának második helyére ugrott fel.
A Check Point Research (CPR) 2022 márciusára vonatkozó Global Threat Index elemzése szerint az Emotet maradt a leggyakrabban fertőző kártékony program. Ez egy fejlett, moduláris trójai. Tavaly novemberi visszatérése óta fokozatosan vált egyre aktívabbá. Márciusban a helyzet tovább fokozódott, ahogy újabb, agresszív e-mail kampányok révén kezdték terjeszteni a kártevőt a kiberbűnözők.
Márciusban az Agent Tesla lett a második helyezett a toplistán. (A megelőző hónapban a negyedik helyet kaparintotta meg.) Az adatlopásra kiélezett károkozó egyre több spamkampányban jutott szerephez. Többek között olyan levelekben is terjedt, amelyek háborús témájú üzeneteket, illetve PDF vagy XLS formátumú mellékleteket tartalmaztak.
- mondta Maya Horowitz, a Check Point Software kutatásért felelős elnökhelyettese."Az elmúlt évek során a technológia olyan szintre fejlődött, hogy a kiberbűnözőknek egyre inkább az emberek bizalmára kell alapozniuk ahhoz, hogy be tudjanak jutni a vállalati hálózatokba"
A CPR ebben a hónapban arra is felhívta a figyelmet, hogy világszerte a legtöbb támadás továbbra is az oktatási-kutatási szektor ellen történt, ezt követte a kormányzat/hadsereg és az ISP/MSP szektor.
Prémium előfizetéssel!
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat