Nagy lökést kap az Android a csalások detektálásához
A Google éles körülmények között is elkezdte hadrendbe állítani az Androidra kifejlesztett, mesterséges intelligencia alapú csalásfelderítő technológiáját.
A Google hónapokon át szűkebb körben tesztelte azokat a mesterséges intelligencia alapú megoldásait, amelyek célja, hogy a szofisztikált csalások detektálásában segítséget nyújtsanak, és meg ezelőtt figyelmeztessék a felhasználókat, mielőtt a károk bekövetkeznének.
A vállalat úgy látja, hogy a hagyományos antispam technikák csak azokban az esetekben képesek segíteni, ha már az első üzenetváltások során gyanús tartalom mutatható ki. Csakhogy napjaink egyre kifinomultabb és komplexebb (gyakorta mesterséges intelligencia segítségével támogatott) támadásai során gyakran a felhasználó és a csaló közötti interakció első fázisában még semmiféle gyanús jel nem tapasztalható. A csaló csak akkor kezdi a trükközést, amikor már a felhasználó bizalmába férkőzött. Ez az a pont, ahol a Google szerint a mesterséges intelligencia segítségével közbe lehet lépni.
A Google alapvetően kétféle irányt követ. Egyrészt a szöveges üzenetek révén megvalósuló csalásokat igyekszik kiszűrni, másrészt pedig a hanghívások elemzésére koncentrál. Az előbbi kapcsán a vállalat jelezte, hogy elkezdi az Ai-alapú védelemmel felvértezett Google Messages terjesztését. Az üzenetküldő alkalmazás legújabb kiadása abban az esetben vizsgálódik gyanús elemek után, ha egy olyan fél küld üzenetet, aki nem szerepel a készülék telefonkönyvében. Amennyiben csalásra utaló jelet észlel, akkor azt jelzi a felhasználó számára. Ez a funkció alapértelmezetten engedélyezett lesz minden érintett készüléken. A funkció elsőként az amerikai, kanadai és brit felhasználók számára válik elérhetővé, majd fokozatosan világszerte használható lesz.
Prémium előfizetéssel!
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
-
A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.
-
A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat