Milliókkal tömik a zsarolók zsebét a magyar cégek
A magyar vállalatok sok esetben több millió forintot is fizetnek a zsarolóknak azért, hogy helyreállíthatóvá válhassanak az adataik a zsarolóvírusokkal végrehajtott támadásokat követően.
A Sophos felmérése szerint 2023-ban minden ötödik magyar vállalkozást ért olyan támadás, amelyben kártékony programok, vírusok is szerephez jutottak. A zsarolóvírusok áldozatául esett minden negyedik vállalkozás esetében a támadás által okozott teljes veszteség 5-50 millió forint közötti összeget tett ki, míg a 8 százalékuk 50 millió forintnál is nagyobb veszteséget könyvelt el.
A megtámadott magyar vállalatok 58 százaléka döntött úgy, hogy nem fizet váltságdíjat a kiberbűnözőknek. Ez alacsonyabb arány, mint a globális átlag, hiszen globális szinten az ilyen jellegű, zsarolásos támadással érintett vállalatok 77 százaléka nem tett eleget a támadók követeléseinek.
A megtámadott vállalatok 31 százaléka biztonsági mentéseket használt a kibertámadás utáni helyreállításhoz. 8 százalékuk pedig semmiféle biztonsági mentéssel vagy helyreállítási eszközökkel nem rendelkezett.
- vélekedett Chester Wisniewski, a Sophos technológiai igazgatója."A biztonsági mentések lehetővé teszik a titkosított vagy törölt adatok gyors helyreállítását. Nagyon fontos, hogy biztonsági mentések rendszeresen készüljenek. Ugyanilyen fontos, hogy a másolatok megfelelően legyenek biztosítva, hogy támadás esetén a kiberbűnözők lehetőleg ne tudjanak hozzáférni azokhoz"
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat