Milliárdos kárról számoltak be a megkopasztott társkeresők

​Az Egyesült Államokban tavaly 1,3 milliárd dolláros kárt okoztak azok a csalások, amelyek romantikus kapcsolatokkal való hitegetések révén következtek be.
 

Az amerikai FTC (Federal Trade Commission) közzétette azt a 2022-re vonatkozó jelentését, amelyben a társkeresős csalásokkal kapcsolatos felmérés adatai szerepelnek. Ezekből továbbra is aggasztó kép rajzolódik ki a netes csalások e típusa kapcsán. A számok nyelvére lefordítva mindez azt jelenti, hogy a tavalyi év során 70 ezer amerikai állampolgár tett bejelentést a hatóságoknál társkeresős csalások miatt. Ők összesen 1,3 milliárd dolláros kárértékről számoltak be. Összehasonlításképpen érdemes megemlíteni, hogy ez a kártérték 2019-ben 493 millió, 2020-ban 730 millió, míg 2021-ben 1,3 milliárd dollárra rúgott. A probléma súlyát ugyan ezek a számok is jól mutatják, azonban a valós helyzet ennél sokkal rosszabb lehet, mivel rengeteg ilyen csalást nem jelentenek be az áldozatok. 

A felmérés szerint tavaly a csalók elsősorban az Instagramon (29%) és a Facebookon (28%) környékezték meg a potenciális áldozataikat, de a társkeresőkön regisztráltak is gyakran keltették fel a csalók érdeklődését. 

Az elkövetők taktikája az elmúlt évekhez képest nem igazán változott, hiszen továbbra is romantikus kapcsolatok ígéretével és hitegetéssel csaltak ki pénzt az áldozataiktól. Az esetek 34 százalékában kriptopénzt szereztek, míg 27 százalékban egyszerű banki utalás révén kaparintottak meg kisebb nagyobb összeget. Emellett különféle ajándékutalványokkal történő visszaélések is nagy számban fordultak elő. 

A társkeresős csalások veszélyeire már számos biztonsági szervezet és cég hívta fel a figyelmet, sőt az FBI is többször világított rá ezen veszélyekre. Ennek ellenére nem csökkent e csalások száma, amelyek ellen leginkább megfontolt, óvatos és biztonságtudatos internetezéssel, társkereséssel lehet védekezni. A legfontosabb, hogy e platformokon keresztül soha ne küldjünk, utaljunk senkinek pénzt. Ne feledjük, hogy ezek a csalók általában türelmesek, és hagynak időt arra, hogy az áldozataik bizalmába tudjanak férkőzni. 
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség