Videogenerátor terjeszti a veszélyes vírust

Egy újabb trójai program igyekszik kihasználni a mesterséges intelligenciára épülő videogenerátorok iránti fokozott érdeklődést.
 

Az utóbbi időben egyre több szó esik azokról a kártékony tevékenységekről, csalásokról, visszaélésekről, amelyek során az elkövetők a mesterséges intelligencia iránti érdeklődést igyekeznek a saját javukra fordítani. Ezúttal a Morphisec biztonsági kutatói lettek figyelmesek egy újabb, ilyen jellegű támadássorozatra, amely mögött egy meglehetősen komplex fertőzési mechanizmus húzódik meg. 

A vírusterjesztők az akciójuk során a Noodlophile nevű trójai programot igyekeznek minél több számítógépre feljuttatni. Ez egy új, korábban még nem detektált kártékony program, amelynek alapvetően két célja van. Egyrészt hátsó kaput képes kiépíteni a rendszereken, majd távolról vezérelhető módon hajtja végre a támadók utasításait. Másrészt pedig adatlopásban vállal szerepet, amelynek során webböngészőkben eltárolt felhasználói adatokat, hitelesítési információkat, valamint kriptotárcákhoz kapcsolódó adatokat gyűjt össze, amiket aztán Telegramon keresztül szivárogtat ki. 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Cisco egy biztonsági hibajavítást adott ki.

  2. 3

    A Django egy újabb biztonsági javítást kapott.

  3. 4

    A Red Hat OpenShift Container Platformhoz négy biztonsági javítás érkezett.

  4. 3

    Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.

  5. 3

    A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.

  6. 3

    Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.

  7. 4

    A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.

  8. 4

    Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.

  9. 3

    Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.

  10. 4

    A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség