Mennyit lassulnak a számítógépek a hibajavításoktól?
Megérkeztek az első, hivatalos teszteredmények a processzorhibák javítására szolgáló frissítések teljesítményre gyakorolt hatásáról. Nagyon felemás a helyzet.
Az év eleje óta a biztonsági hírek leginkább a processzorhibákról szólnak. A Meltdown és a Spectre névre keresztelt sérülékenységekről már korábban bebizonyosodott, hogy azok leginkább olyan módon kezelhetők, ha a fejlesztők az operációs rendszerekhez, valamint egyes alkalmazásokhoz is hozzányúlnak, és azokba védelmi mechanizmusokat építenek be. Az sem volt titok, hogy ezek a módosítások nem lesznek jótékony hatással a rendszerek teljesítményére. A kérdés már "csak" az volt, hogy a biztonsági frissítések mennyiben befolyásolják majd a számítógépek, illetve a különféle eszközök sebességét.
Megmérte az Intel (is)
Az Intel a teljesítménytesztek elvégzése után úgy nyilatkozott, hogy átlagos felhasználás során nem tapasztalt észrevehető, illetve jelentősebb sebességcsökkenést. Tehát azok az otthoni felhasználók, akik interneteznek, dokumentumokat kezelnek, fényképeket nézegetnek stb. nem igazán fogják észre venni a teljesítménycsökkenést. Azonban azért azt nem lehet mondani, hogy a hibajavítások ne lennének negatív hatással a rendszerekre, mivel még a 8. generációs Intel processzorokra épülő, SSD-vel felszerelt PC-k esetében is átlagosan 6 százalékos a teljesítményvesztés (SYSmark 2014 SE alapján). Az Intel mérései egyébként 2-14 százalék közötti szórást mutattak a tesztek során.
Prémium előfizetéssel!
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat