Lepipálták a jelszólopó kémprogramokat
Azt gondolhatnánk, hogy a jelszavainkra a legnagyobb veszélyt a jelszólopó programok jelentik. Holott egy más típusú csalás sokkal több kockázatot rejt e tekintetben.
A Google és a Berkeley Egyetem kutatói 2016 márciusa és 2017 márciusa között azt vizsgálták, hogy az internetre kikerült jelszavak milyen módon jutottak illetéktelen kezekbe. Az eredményekről a napokban számoltak be.
A kutatás azért fontos, mert minél pontosabban tisztában vagyunk azzal, hogy milyen fenyegetettségekkel kell leginkább felvenni a kesztyűt, annál hatékonyabb védelem építhető ki. Igaz ez a jelszóbiztonság területére is, ahol megannyi kockázati tényezővel kell szembe nézni. A kérdés, hogy pontosan melyekkel?
A vizsgálatok arra derítettek fényt, hogy felhasználói oldalon alapvetően két veszélyforrás kezelésére van szükség ahhoz, hogy a jelszavak és ezáltal a felhasználói fiókok nagyobb biztonságban lehessenek. Korábban minden jel arra utalt, hogy a bejelentkezési adatokra leginkább a jelszólopó, legtöbbször billentyűleütéseket monitorozó víusok jelentik a legnagyobb veszélyt, azonban a kutatás szerint ez manapság nincs így. E kártevőknél ugyanis jóval több problémát okoznak az adathalászok.
Mindez a számok nyelvén
A kutatás szerint a vizsgált időszakban 12,4 millió hitelesítő adat került kiberbűnözőkhöz adathalász támadásokon keresztül. Ezzel szemben a billentyűleütéseket naplózó vírusok 788 ezer felhasználó jelszavát kaparintották meg. Sajnos szerver (szolgáltatói) oldalon ennél sokkal nagyobbak a problémák, amit mi sem bizonyít jobban, minthogy a Google szerint a vizsgált időszakban összesen 1,9 milliárd fiók hozzáférési adata került illetéktelen kezekbe.
Prémium előfizetéssel!
-
A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.
-
Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.
-
Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.
-
Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.
-
A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.
-
A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.
-
Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat