Lepipálták a jelszólopó kémprogramokat
Azt gondolhatnánk, hogy a jelszavainkra a legnagyobb veszélyt a jelszólopó programok jelentik. Holott egy más típusú csalás sokkal több kockázatot rejt e tekintetben.
A Google és a Berkeley Egyetem kutatói 2016 márciusa és 2017 márciusa között azt vizsgálták, hogy az internetre kikerült jelszavak milyen módon jutottak illetéktelen kezekbe. Az eredményekről a napokban számoltak be.
A kutatás azért fontos, mert minél pontosabban tisztában vagyunk azzal, hogy milyen fenyegetettségekkel kell leginkább felvenni a kesztyűt, annál hatékonyabb védelem építhető ki. Igaz ez a jelszóbiztonság területére is, ahol megannyi kockázati tényezővel kell szembe nézni. A kérdés, hogy pontosan melyekkel?
A vizsgálatok arra derítettek fényt, hogy felhasználói oldalon alapvetően két veszélyforrás kezelésére van szükség ahhoz, hogy a jelszavak és ezáltal a felhasználói fiókok nagyobb biztonságban lehessenek. Korábban minden jel arra utalt, hogy a bejelentkezési adatokra leginkább a jelszólopó, legtöbbször billentyűleütéseket monitorozó víusok jelentik a legnagyobb veszélyt, azonban a kutatás szerint ez manapság nincs így. E kártevőknél ugyanis jóval több problémát okoznak az adathalászok.
Mindez a számok nyelvén
A kutatás szerint a vizsgált időszakban 12,4 millió hitelesítő adat került kiberbűnözőkhöz adathalász támadásokon keresztül. Ezzel szemben a billentyűleütéseket naplózó vírusok 788 ezer felhasználó jelszavát kaparintották meg. Sajnos szerver (szolgáltatói) oldalon ennél sokkal nagyobbak a problémák, amit mi sem bizonyít jobban, minthogy a Google szerint a vizsgált időszakban összesen 1,9 milliárd fiók hozzáférési adata került illetéktelen kezekbe.
Prémium előfizetéssel!
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat